Pętla Wilczak wyremontowana

Zakończyły się pracę budowlane na pętli Wilczak. Od 2 września dojeżdżać będą tam tramwaje. Jest to pierwsza części budowy trasy tramwajowej na Naramowice.

Przebudowa pętli Wilczak była pierwszym etapem budowy trasy tramwajowej na Naramowice. W zeszłym tygodniu nastąpił odbiór robót budowanych. Pętla pomyślnie przeszła testy. Na środku pętli powstanie jeszcze stacja zasilająca trasę na Naramowice, ale jej budowa nie będzie już miała wpływu na funkcjonowanie komunikacji publicznej.

Prace na pętli Wilczak trwały od połowy grudnia zeszłego roku. Przebudowana została nie tylko pętla Wilczak, ale przygotowano również wyprowadzenie torowiska w kierunku północnym.

Już niedługo rozpoczną się działania po drugiej stronie ulicy Słowiańskiej — w parku Kosynierów. Jest to teren po dawnym cmentarzu ewangelickim, dlatego musi zostać zbadany przez archeologów. Następnie wykonawca przystąpi do budowy nowego torowiska w stronę ul. Błażeja — wyjaśnia Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Ważnym etapem inwestycji jest też budowa węzła na skrzyżowaniu Lechicka/Naramowicka. Władze miasta zapewniają, że wszystkie prace tramwaju na Naramowice skoordynowane są z budową mostu Lecha, żeby ograniczyć uciążliwości dla poznaniaków.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl