Materiał partnera

Perła Bałkanów z Ławicy w 2 godziny

Do Albanii lecieć możemy z poznańskiego lotniska. Dzięki temu połączeniu po 2 godzinach i kwadransie będziemy w Tiranie, stolicy Albanii, niezwykle ciekawym mieście Bałkanów.

fot. Visit Albania

Lot Airbusem

Do Tirany prosto z Ławicy polecimy już od 4 lipca, dwa razy w tygodniu, w każdy wtorek i sobotę i tak aż do końca października. Sam lot zajmie nam jedynie 2 godziny i 15 minut. Zabierze nas tam niedrogi przewoźnik Wizz Air samolotem Airbus A320. A bilety znaleźć można już poniżej 250 złotych w jedną stronę.

Atrakcje słonecznej Albanii
Śródziemnomorski klimat, plaże Adriatyku, starożytne zabytki, Albania to niezwykle ciekawy kraj, wart spędzenia w nim co najmniej kilku dni. Pokazuje to choćby poniższe nagranie.

Tirana

Z Poznania dolatujemy do Tirany. Miasto leży u podnóża góry Dajti. To międzykulturowy tygiel, który obserwować możemy na bazarach, w bałkańskich tętniących życiem knajpach czy parkach. Szczególnie ciekawy jest m.in. ogród botaniczny.

Miasto muzeum

250 km od Tirany znajdziemy jedną z największych atrakcji Albanii, miasto Gjirokastra. Leży ono w dolinie Drino, nazywane jest kamiennym miastem, lub miastem muzeum. Całe miasto wpisane jest na listę UNESCO. Znajdziemy tu wąskie uliczki starego, potureckiego miasta.

Riwiera Albańska

To wybrzeże morza Jońskiego, szerokie piaszczyste plaże i krystalicznie czysta woda. Atrakcyjność przyrodnicza tego regionu staje się coraz ważniejszym powodem wycieczek do Albanii.

Apollonia
To starożytna grecka osada założona przez mieszkańców Korfu w VI w.p.n.e. Była ważnym miastem portowym tego rejonu, a dziś zwiedzać możemy tu niezwykły park archeologiczny.


Materiał Partnera
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl