Pedicure dla seniorów na koszt miasta

Poznań rusza z kolejnym programem pomocy seniorom. Miasto pomoże w: sprzątaniu mieszkań seniorów, zakupach, czy załatwianiu spraw urzędowych. Poznań przeznaczy też dla seniorów specjalne mieszkania. W sumie miasto zaplanowało 128 mln zł na pomoc dla seniorów w tym roku.

Absolutną nowością będzie pedicure dla seniorów. Z-ca prezydenta Poznania przekonuje, że to bardzo ważny program.

Seniorzy mają często problemy ze schylaniem się a więc i z obcięciem paznokci. Dyrektorzy szpitali alarmują,że zabiegi związane z wrastającymi paznokciami to najczęstsze wykonywane u seniorów – mówi Jędrzej Solarski – z-ca Prezydenta Poznania.

Miasto stworzy także mieszkania, w których seniorzy będą mogli wspólnie mieszkać. Urzędnicy podkreślają, że w pilotażowych programach tego typu seniorzy podkreślali, że bardzo dobrze mieszkało im się w takich właśnie wspólnych mieszkaniach. Znikały bowiem dwa problemy – samotności i lokalowy.

Od początku marca w Poznaniu działa Złota Karta dla seniorów uprawniająca do zniżek w wielu miejskich instytucjach np kulturalnych,edukacyjnych, ale także w prywatnych firmach. Część zniżek sięga 50%.

(rj)

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl