Paweł Adamowicz zostanie upamiętniony na placu Wolności

O upamiętnieniu zamordowanego prezydenta Gdańska na placu Wolności poinformował Jacek Jaśkowiak.

Plac Wolności jest miejscem, na którym poznaniacy pożegnali Pawła Adamowicza. W dniu jego pogrzebu mieszkańcy stolicy Wielkopolski tłumnie oglądali tam transmisje z pożegnania Prezydenta Gdańska.

Na placu Wolności, zmarłego prezydenta Gdańska, wspominał z-ca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski.

Kim był prezydent Paweł Adamowicz? Wiemy, że był wielkim samorządowcem. Kochał swoje miasto – Gdańsk. Był patriotą i wizjonerem. Człowiekiem, który pomagał zwykłym ludziom, otwartym i tolerancyjnym. Paweł Adamowicz nie bał się walczyć o wolność w czasach trudnych. Był działaczem opozycji antykomunistycznej. Także dzisiaj, współcześnie podkreślał, jak ważne jest wolne, praworządne państwo polskie, które troszczy się o drugiego człowieka. Państwo, w którym szanuje się człowieka niezależnie od tego, jakie ma poglądy. W ostatnich kilku latach próbowano go propagandowo niszczyć, ale nie poddawał się. To, kim tak naprawdę był pokazują dziś w sposób szczególny mieszkańcy Gdańska, którzy tłumnie wyszli na ulice i place, którzy przeżywają tę śmierć – płaczą, modlą się i wspominają, jak wielkim był człowiekiem – mówił Mariusz Wiśniewski.

Prezydent Jacek Jaśkowiak zapowiedział, że prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, zostanie upamiętniony na poznańskim placu Wolności.

DÓŁ ART

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl