Wielkopolska

Pasażer pogryzł policjanta podczas kontroli drogowej

Mężczyzna stał się wyjątkowo agresywny podczas kontroli drogowej. Policjanci wiedzieli już, że ma on przy sobie narkotyki. W pewnym momencie pogryzł funkcjonariusza.

Nocna kontrola drogowa

Do zdarzenia doszło w Chodzieży. Policjanci drogówki patrolowali nocą ulice miasta. W pewnym momencie zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa. Okazało się, że za kierownicą siedział 21-latek. Funkcjonariusze widzieli, że był wyraźnie zdenerwowany kontrolą, więc postanowili zbadać jego trzeźwość. Badanie alkomatem nic jednak nie wykazało.

Narkotyki

Mundurowi przeprowadzili więc narkotest. Okazało się, że kierowca jest pod wpływem amfetaminy. Policjanci zatrzymali go. Funkcjonariusze przeszukali jeszcze 28-letniego pasażera pojazdu. Miał on przy sobie kilka gramów marihuany i amfetaminy. Również został zatrzymany. Podczas czynności agresywny 28-latek pogryzł policjanta.

Odpowiedzą przed sądem

Teraz śledczy czekają na wyniki badań krwi kierowcy. Wtedy może się okazać, że usłyszy on zarzut za kierowanie pojazdem pod pływem substancji zabronionej. Pasażer za to odpowie za posiadanie narkotyków i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Grozi mu za to do trzech lat więzienia. Prokurator zdecydował, że mężczyzna raz w tygodniu musi stawiać się na dozór w komendzie policji.

Czytaj także: Kradli katalizatory na poznańskich osiedlach. Wpadli

Źródło: KPP Chodzież

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl