Parowozy wróciły na tory. Są znów regularne kursy

Wraz z nowym rozkładem jazdy, który wszedł w życie 3 września, parowozy w dni robocze i soboty znów jeżdżą na trasach obsługiwanych przez Koleje Wielkopolskie.

Parowozy znów na torach

Pociągi prowadzone parowóz Pt47-65 będą kursowały w dni robocze między Wolsztynem a Lesznem oraz Poznaniem i Wolsztynem.

Od poniedziałku do piątku parowóz wyruszy z Wolsztyna o godzinie 6:07, by dotrzeć do Leszna o godzinie 7:21. Odjazd z Leszna zaplanowano na godzinę 7:50. Skład w Wolsztynie powinien pojawić się o godzinie 9:13.

Kolejny kurs z Wolsztyna zaplanowano na godzinę 11:43, przyjazd do Leszna zaplanowano na godzinę 12:53. Pociąg odjedzie z powrotem o godzinie 13:44, docierając do Wolsztyna na godzinę 15:07.

W soboty parowóz będzie obsługiwać jedną parę połączeń z Wolsztyna do Poznania. Pociągi do stolicy Wielkopolski wyruszą z Wolsztyna o godzinie 12:40. W Poznaniu przyjazd zaplanowano na godzinie 14:43. Do Wolsztyna pociąg powrotny z Poznania wyruszy o godzinie 16:24, docierając do stacji docelowej o godzinie 18:59.

Bilety na przejazdy dostępne są na stronie www.koleje-wielkopolskie.com.pl , w kasie na dworcu lub u konduktora pociągu. 

Czytaj także: Od 3 września nowy rozkład jazdy pociągów. Co się zmieni?

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl