Parkują jak chcą, więc są mandaty

Strażnicy miejscy nazywają to działaniami wzmożonymi, a chodzi o walkę z kierowcami, którzy nieprawidłowo parkują. Tylko w niedzielę strażnicy miejscy natrafili na 144 samochody zaparkowane w miejscach zabronionych, 6 aut odholowano na parking strzeżony, 13 osób ukarano za niszczenie zieleni. 

Jak informuje rzecznik straży miejskiej Przemysław Piwecki — w minioną niedzielę, w ścisłym centrum Starego Miasta funkcjonariusze interweniowali w 144 miejscach, w których kierowcy mimo zakazów pozostawili samochody. Blisko połowa z nich, bo aż 53 interwencje, przeprowadzili w obrębie ulic Parku Kulturowego Stare Miasto. 

Na ulicy Północnej, Kutrzeby, Ku Cytadeli było w sumie 36 źle zapakowanych aut, na 3 Maja, Fredry, Składowej – 30, na Piaskowej, Szyperskiej, Piekary i Zielonej – 25 samochodów.

3 interwencje w rejonie Parku Kulturowego Stare Miasto dotyczyły, nieprawidłowo stosowanych reklam działalności gospodarczej. Na terenie referatu Północ, 13 interwencji dotyczyło aut zaparkowanych na trawnikach, 6 samochodów zostało także odholowanych na parking, ponieważ blokowały wjazd na teren nieruchomości.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl