Parkingi buforowe dla mieszkańców Wildy

Posiadacze identyfikatorów parkingowych  będą mogli zaparkować swój pojazd na parkingach buforowych na Wildzie.

Gdzie będzie można zaparkować?

Na trzech parkingach buforowych wyznaczono miejsca, z których będą mogli korzystać mieszkańcy Wildy. Są to: Dolna Wilda I, Dolna Wilda II i Droga Dębińska. Aby móc zaparkować na jednym z tych miejsc trzeba będzie spełnić określone warunki.

– Parę lat temu taką możliwość uzyskali mieszkańcy Starego Miasta, którzy mogą parkować pojazdy na wybranym parkingu buforowym bez ponoszenia dodatkowych opłat – wyjaśnia Piotr Libicki, zastępca dyrektora ZDM. – Od listopada tego roku tę propozycję kierujemy do mieszkańców Wildy – dodaje.

hotel dla psów w Poznaniu

Na każdym z udostępnionych parkingów określony został limit miejsc dla pojazdów uprawnionych mieszkańców: Dolna Wilda I (20 miejsc), Dolna Wilda II (10 miejsc) i Droga Dębińska (20 miejsc). Oznacza to, że po zajęciu, przez uprawnione pojazdy, wskazanej liczby miejsc postojowych system nie wpuści kolejnych pojazdów.

Jak złożyć wniosek?

Wniosek o wpis kierowcy muszą złożyć do Zarządu Dróg Miejskich. Na jego podstawie numer rejestracyjny pojazdu zostanie wpisany do elektronicznego systemu. Dzięki temu kamery zainstalowane na wjeździe na parking rozpoznają pojazd jako uprawniony i system pozwoli na wjazd. Takie rozwiązanie jest najbardziej wygodne dla mieszkańców. Nie trzeba okazywać dodatkowych dokumentów, aby zaparkować. W razie problemu kontakt z obsługą parkingów jest możliwy poprzez interkomy, które znajdują się w terminalu wjazdowym, wyjazdowym oraz kasie płatniczej.

Wniosek o wpis do systemu ewidencji będzie dostępny dla kierowców z Wildy od 2 listopada na stronie internetowej ZDM w zakładce Parkowanie – Mieszkaniec w strefie. Można go będzie składać elektronicznie na adres: zdm@zdm.poznan.pl.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl