„Parada sodomitów” M.Błaszczak o Marszu Równości w Poznaniu

„Parada sodomitów” tak minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak nazwał uczestników poznańskiego Marszu Równości. W sobotę próbowali przerwać go narodowcy ale kilkutysięczny marsz spokojnie przeszedł ulicami Poznania.

O słowach M. Błaszczaka doniósł Oko Press. Minister w TV TRWAM odniósł się do marszu i sporu o tęczowe flagi. Najpierw MPK zgodziło się je wywiesić, później pod naciskiem motorniczych, zdjęło je z tramwajów:

W Poznaniu kolejna parada sodomitów, którzy próbują narzucić swoją interpretację praw i obowiązków obywatelskich na innych. Ważne było to, że motorniczy tramwajów nie zgodzili się na to, żeby ich tramwaje były z flagami homoseksualistów – mówił minister Błaszczak

Minister Błaszczak dodawał także w wywiadzie dla TRWAM

To świadczy o tym, że jednak w narodzie polskim jest pewność tego, że to wszystko, co jest skonstruowane po Bożemu, to jest normalne. A jeżeli ktoś próbuje nam narzucić coś, co normalne nie jest, to wtedy spotyka się z oporem.

Słowa M.Błaszczaka wywołują burzę. Grupa Stonewall, która marsz zorganizowała słowami ministra jest oburzona. Aktywiści przypominają, że Marsz jest wydarzeniem promującym równość i szacunek, do różnych grup społecznych. Słowa M.Błaszczaka Stonewall odbiera jako skandaliczne. W kraju pojawia się coraz więcej komentarzy o homofobicznym wydźwięku wypowiedzi ministra.

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl