Oto potencjalni rywale Lecha w ćwierćfinale LKE. Będzie ciężko?

Silne europejskie marki mogą być rywalami Lecha w kolejnej fazie rozgrywek Ligi Konferencji Europy. Między innymi są to 3 drużyny z 5 topowych europejskich lig. Swojego rywala Kolejorz pozna już dzisiaj.

HISTORYCZNY AWANS

Lech Poznań w dwumeczu 1/8 finału Ligi Konferencji Europy zmiótł pod dywan szwedzki Djurgarden. U siebie Kolejorz wygrał pewnie 2:0, choć na wyjeździe eksperci spodziewali się odwrócenia wyniku. Szwedzi do tej pory nie przegrali w Europie na swojej murawie. Tymczasem Lech narzucił tam swoje tempo gry i wpakował Djurgarden 3 bramki, nie tracąc przy tym żadnej. Poznańska Lokomotywa w pięknym stylu wywalczyła historyczny awans do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy.

TOPOWE EUROPEJSKIE MARKI

Teraz na niebiesko-białych czekać będzie jednak wyzwanie. Do 1/4 turnieju awansowały mocne europejskie marki. Na tym etapie nie ma już żadnych ograniczeń w losowaniu, więc Lech może trafić na każdą z tych ekip. Między innymi są to 3 drużyny z 5 topowych europejskich lig. Mowa o Fiorentinie, która awansowała po wygranym 5:1 dwumeczu z Sivasspor, OGC Nice, które wygrało 4:1 z Sheriffem i West Hamie, który łącznie 6:0 ograł AEK Larnaka.

WYZWANIE?

Oprócz nich w grze są wciąż dwie belgijskie ekipy KAA Gent oraz RSC Anderlecht, szwajcarskie FC Basel i holenderskie AZ Alkmaar. Losowanie odbędzie się już dzisiaj o godzinie 14:00 w szwajcarskim Nyonie. Podczas niego poznamy pełną drabinkę, czyli również pary półfinałowe. Pierwszy mecz 1/4 finału Lech rozegra 13 kwietnia, a rewanż odbędzie się tydzień później.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl