Oszuści kredytowi zatrzymani

Fałszowali dokumenty i wyłudzali kredyty. W sumie „wyciągnęli” z banków blisko 1,5 mln złotych. Policjanci z Poznania zatrzymali szajkę oszustów, która wyłudzała kredyty. Zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.

Przestępcy wpadli na gorącym uczynku. Stróże prawa dostali sygnał, że w jednym z banków w Swarzędzu zjawią się dwie osoby, które na podstawie sfałszowanych zaświadczeniach o zatrudnieniu i zarobkach, będę, chciały wziąć kredyt.

Gdy oszuści pojawili się banku, tam na nich oprócz pracowników banku, czekali też policjanci. Okazało się, że dwie osoby, chciały wyłudzić kredyt w wysokości 90 000 zł, przedstawiając sfałszowaną dokumentację. Podejrzani zostali zatrzymani. Po przeszukaniu ich mieszkań stróże prawa znaleźli sporo dokumentów bankowych oraz pieczątek różnych firm, które służyły do fałszowania zaświadczeń o zatrudnieniu.

Po analizie zabezpieczonych dokumentów policjanci ustalili, że podejrzani wyłudzili kredyty, na łączną kwotę około 1.500 000 zł. Zatrzymani usłyszeli zarzut wyłudzenia kredytów oraz fałszowania dokumentacji. Grozi im do 5 lat więzienia.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl