Oszukały bank i klientów na 4 miliony złotych. Usłyszały wyrok

Przez 5 lat oszukiwały bank i klientów. Stworzyły system dzięki któremu zarobiły 4 miliony złotych. Byłe pracownice banku BZWBK z Wągrowca dziś zostały skazane. Najsurowszy wyrok to 6 lat więzienia. 

Skazane to Magdalena K., Marzena B. oraz Joanna D. byłe pracownice banku z Wągrowca. Pierwsza z nich dostałą wyrok 6 lat więzienie, drugiej zasądzono cztery i pół roku odsiadki, natomiast trzecia z nich dostała karę półtora roku w zawieszeniu na pięć lat. Joanna D. otrzymała stosunkowo niski wyrok ponieważ jej udział w procederze był znikomy i najmniej z oszustwa zyskała.

Kobiety oszukiwały przez blisko 5 lat. Pomiędzy 2005 a 2010 rokiem obracały pieniędzmi klientów którzy zakładali lokaty długoterminowe. Złotówki zamiast trafić na rachunek klienta były obracane przez pracownice, m.in. dzięki takim instrumentom, jak fikcyjne lokaty, podrobione podpisy, sfałszowane certyfikaty. Przez wiele lat nie wpadły bo dobrze się zabezpieczyły. Wpadka mogła być możliwa tylko wtedy gdy wszyscy klienci w jednym momencie chcieli wpłacić pieniądze albo gdy klient pod nieobecność któryś z pracownic chciał wypłacić pieniądze . I tak się w końcu stało.

Magdalena K. i Marzena B. muszą oddać 4 mln zł. Bank, który został uznany przez sąd za poszkodowany, oddał część pieniędzy, reszta poszkodowanych czeka na zwrot. Mają je oddać skazane. Wyrok jest nieprawomocny.

 

 

 

 

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl