Wielkopolska

Ostrów Wielkopolski ze sporą dotacją na modernizację stadionu

Ostrów Wielkopolski otrzymał 11milionów złotych na modernizację stadionu lekkoatletycznego.

Miasto zostanie dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Wniosek z Ostrowa Wielkopolskiego uznano za jedno z 35 wyróżnionych projektów, które otrzymały wsparcie finansowe od ministerstwa.

– Kompleksowa modernizacja stadionu lekkoatletycznego to bez wątpienia jedna z największych inwestycji sportowych w historii Ostrowa Wielkopolskiego – informuje prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, Beata Klimek.

Remont stadionu ma kosztować, aż 28 milionów złotych

– To ostatnia inwestycja, z tych dużych, ogólnomiejskich, sportowych inwestycji, która czekała na swoją realizację. Kosztować nas będzie 28 milionów złotych, ale dzięki temu dofinansowaniu z programów krajowych, z Ministerstwa Sportu i Turystyki będzie zdecydowanie łatwiejsza w realizacji – dodaje Klimek

W ramach projektu przewidziano budowę bieżni, skoczni w dal, rzutni do pchnięcia kulą oraz rzutni do rzutu młotem i dyskiem. Dodatkowo planuje się wybudowanie trybuny mogącej pomieścić 500 widzów. Remont obiektu potrwa 20 miesięcy. Budynek, będzie posiadał dwie kondygnacje.

Ta inwestycja umożliwi młodym sportowcom treningi przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych. Dodatkowo po wykonanych pracach stadion ma spełniać kategorię VA Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Umożliwi to rozgrywanie w tym miejscu zawodów sportowych mistrzostw Polski oraz mityngów ogólnopolskich. Miasto otrzymało, już drugie dofinansowanie na tą inwestycję.

Czytaj także: Na tej ulicy w Poznaniu pojawi się ponad 50 nowych drzew

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl