Łazęga poznańska. Ostatnie dni darmowej wystawy

Do końca stycznia mieszkańcy Poznania mają okazję zwiedzić bezpłatną wystawę znajdującą się przed Concordią Design. Ekspozycja ta rzuca nowe spojrzenie na stolicę Wielkopolski i stara się odpowiedzieć na pytanie – jakim kosztem rozwija się miasto? 

Łazęga poznańska przy Bałtyku

Do końca stycznia mieszkańcy Poznania mają okazję podziwiać darmową wystawę, która umiejscowiona jest pod Concordią Design, przy ul. Zwierzynieckiej 3. Ekspozycja znajduje się przy historycznym budynku dawnej drukarni Posener.

Wystawa nosi nazwę „Łazęga poznańska” i prezentuje 17 fotografii wraz z krótkimi tekstami, które towarzyszą wyborowi tych zdjęć spośród licznych kadrów łazęg w Poznaniu. Ta fotograficzna opowieść prowadzi przez uliczne portrety, ludzi w oknach, po tatuaże na skórze, aż do neonów.

łazęga poznańska
Ostatnie dni darmowej wystawy / fot. FB Concordia Design 

Wystawa nie tylko dokumentuje różnorodność życia w Poznaniu, ale także stawia istotne pytania dotyczące tożsamości miasta m.in.:

  • jaki Poznań był w przeszłości
  • jak wygląda obecnie
  • jaki może być w przyszłości
  • jakim kosztem się rozwijania.

To artystyczne spojrzenie na stolicę Wielkopolski, które przenika przez różne aspekty życia codziennego, kultury i historii. Dostarcza także refleksje na temat ewolucji miasta i jego społeczności.

Autor darmowej wystawy

Autorem wystawy „Łazęga poznańska” jest Maciej Krajewski, fotograf z długoletnim doświadczeniem. Uwieczniania poznańskie kamienice, ich podwórka, klatki schodowe oraz wnętrza. Jego pasja skupia się na portrecie ulicznym i podwórkowym. Fotografuje nie tylko obiekty architektoniczne, ale także ukazuje ich znaczenie kulturowe i społeczne. Jego prace, prezentowane na licznych wystawach indywidualnych w Poznaniu, Krakowie i Toruniu.

łazęga poznańska
Maciej Krajewski, autor wystawy „Łazęga poznańska”/fot. FB Łazęga Poznańska

Czytaj także: Rusza remont jednego z wielkopolskich pałaców

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl