W weekend na jarmarku na MTP zbudują powstańcze miasteczko

Jarmark Świąteczny na Targach potrwa do 22 grudnia. To ostatnia szansa na gwiazdkowe zakupy i świąteczne spotkania. To także kolejna propozycja udziału w występach artystycznych, koncertach czy kreatywnych warsztatach.

Świąteczny Konwój Radia Zet

Już w piątek 15 grudnia na Jarmark Świąteczny na Targach zawita Świąteczny Konwój Radia Zet. Na gości przygotowano moc atrakcji, a do wygrania będą kosze prezentów. Będzie można skosztować pysznej czekolady z magicznego Wawel Trucka i wziąć udział w warsztatach kulinarnych. W strefie karaoke będzie można zaśpiewać świąteczne przeboje i kolędy a także wygrać gadżety od Radia ZET. A to tylko niektóre z atrakcji, które szykuje Radio ZET.

Miasteczko Powstańcze

Samorząd Województwa Wielkopolskiego zaprasza do świętowania obchodów 105. Rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W trakcie dwudniowego wydarzenia plenerowego organizatorzy będą zachęcać do aktywnego i świadomego świętowania Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Odwiedzający będą mogli poczuć klimat epoki sprzed ponad stu lat, m.in. dzięki obecności grup rekonstrukcyjnych, a także wykonać stylizowane zdjęcia. Nie zabraknie konkursów, quizów i warsztatów. Tradycyjnie będzie można ogrzać się bezalkoholowym grogiem powstańczym.  W miasteczku będzie można także dostać powstańcze flagi.

Atrakcje dla najmłodszych

Od piątku do niedzieli organizatorzy jarmarku dla dzieci przewidzieli sportowe atrakcje w strefie Sokoliki. Czekają tam na najmłodszych rzuty mini piłkami, nauka jazdy na snowboardzie czy trasa do nart biegówek. W fotobudce 360 można nagrać oryginalny film. czy wspólnej gry w statki.

Weekend pełen wrażeń

W sobotę o 18:00 Samorząd Województwa Wielkopolskiego zaprasza na koncert zespołu Luxtorpeda. W niedzielę od 13:00 radio ESKA zaprasza na świąteczne atrakcje z niespodziankami, a o 17:00 finałowy koncert konkursu „MUZYKA NA JARMARKU” – na scenie wystąpi jeden z 12 zespołów, którego wskaże i nagrodzi jury konkursu.

Jarmark Świąteczny na Targach
Jarmark Świąteczny na Targach potrwa do 22 grudnia / fot. Łukasz Gdak

czytaj także: Poznań z najpiękniejszym lodowiskiem w Europie

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl