Osoby po udarze mózgu mogą skorzystać z bezpłatnej rehabilitacji

Z bezpłatnej rehabilitacji dla osób po udarze mózgu mogą skorzystać poznanianki i poznaniacy w wieku od 18 do 64 lat. Jest jednak jeden warunek: od udaru nie mogło minąć więcej, niż 12 miesięcy.

Rehabilitację zapewnia Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. W. Degi Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Skorzystają z niej mieszkańcy całego województwa wielkopolskiego, którzy spełniają odpowiednie warunki. Rehabilitacja trwa przez 3 tygodnie, od poniedziałku do soboty. Odbywa się w formie stacjonarnej (20 dni pobytu na oddziale) lub dziennej. Wtedy pacjent musi przychodzić na zajęcia przez 18 dni.

W ramach rehabilitacji pacjenci skorzystają także z indywidualnych konsultacji lekarza specjalisty i fizjoterapeuty. Do ich dyspozycji są także zabiegi neurofizjologiczne, fizykalne oraz stała opieka pielęgniarska. Będą mogli wziąć udział w terapii zajęciowej, neurologopedycznej, neuropsychologicznej. Uczestnicy nie muszą się martwić o wyżywienie, zarówno w ramach pobytu stacjonarnego, jak i dziennego. Do udziału w projekcie nie treba mieć skierowania od lekarza. Pacjent nie musi też być objęty powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym.

Zgłosić może się każdy w wieku od 18 do 64 lat poprzez wypełnienie formularza na stronie www.orsk.pl/udar.

Więcej informacji oraz pomoc w wypełnieniu formularza można uzyskać pod numerem tel. 510 711 636, lub wysyłając e-mail na adres: reh.udar@orsk.pl – informują urzędnicy miejscy. 

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl