Opóźnienia na lotnisku Ławica. Wszystko przez potężną awarię Lufthansy

Nawet półtoragodzinne opóźnienia lotów do Monachium i Frankfurtu. Część połączeń została już odwołana. Nie wiadomo, czy kolejne odbędą się zgodnie z rozkładem. Lufthansa mierzy się z poważną awarią systemu IT.

NIE DOLECIMY DO NIEMIEC?

Pasażerowie lotniska Ławica mogą mieć problem z dostaniem się do Niemiec i z powrotem. Wszystko przez poważną awarię systemu IT linii lotniczych Lufthansa. Problem jest globalny. Z Poznania linie te pozwalają dostać się do Monachium i Frankfurtu nad Menem. Już teraz wiadomo, że jeden z samolotów, który o godzinie 12:55 miał lecieć do Monachium, wystartuje z ponad półtoragodzinnym opóźnieniem.

OPÓŹNIENIA I ODWOŁANE LOTY

Podobna sytuacja dotyczy lotu do stolicy Wielkopolski. Samolot miał wylecieć o godzinie 12:20. Najprawdopodobniej wystartuje jednak o 13:45. Na razie nie wiadomo, co mogło spowodować awarię, ani jaki jest jej zakres. Duża część lotów z niemieckich miast została już odwołana. Jak przekazuje nam rzecznik lotniska Ławica, Lufthansa nie informuje na razie o postępach w zwalczaniu awarii.

DUŻO NIEWIADOMYCH

Nie wiadomo więc, czy kolejne loty z i do Niemiec odbywać się będą zgodnie z rozkładem. Najbliższy lot Lufthansy zaplanowany jest do Frankfurtu na godzinę 15:20. Pasażerowie jednak już teraz mogą ubiegać się o zwrot środków za zakup biletów. Wniosek można złożyć za pośrednictwem strony lh.com.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl