Okna z Poznania pojadą do Ukrainy. Pomogą w odbudowie zniszczonych domów

To część akcji Projekt OKNO, Fundacji BRDA. Okna wesprą potrzebujących w odbudowie domów w zniszczonych rejonach Ukrainy.

Okna na zimę

Poznańska fabryka drzwi i okien Mirox postanowiła włączyć się w akcję „Wysyłamy okna do Ukrainy, żeby wesprzeć potrzebujących w odbudowie domów”.

Zdajemy sobie sprawę, w jak ciężkiej sytuacji przed zimą znajdują się setki i tysiące rodzin w dotkniętych wojną miastach Ukrainy, mówi Joanna Kruszyńska z fabryki Mirox.

Zamiast trafić na wyprzedaż, pojadą do Ukrainy

Co roku zdarza się w fabryce Mirox, że pojawia się partia okien, które z różnych przyczyn nie zostają odebrane przez klientów. Są to produkty, które zwykle sprzedawali w ramach jesiennej wyprzedaży. W tym roku firma podjęła decyzję, iż zostaną one przekazane na rzecz ukraińskich organizacji pomocowych w  Kijowie, Czernihowie i w Iwano-Frankowsku.

W akcję włączyły się firmy z całej Polski

Akcja spotkała się z dużym odzewem w całej Polsce. Za przekazane okna podziękowała organizatorka Projektu OKNA – Zofia Jaworowska z Fundacji BRDA.

Cieszymy się, że i w stolicy Wielkopolski znalazła się taka firma jak MIROX, która zdecydowała się przekazać nam swoje produkty, współpracując z lokalnymi, ukraińskimi organizacjami non-profit takimi jak Fundacja District#1, inicjatywa Repair Together, Building Ukraine Together czy projekt Co-Haty. Gwarantujemy, że zebrane okna trafią bezpośrednio do najbardziej potrzebujących w Ukrainie – podsumowała.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl