Międzynarodowe Targi Poznańskie

Ogromne campery, egzotyczne wycieczki, Robert Makłowicz i inne gwiazdy, już niebawem w Poznaniu

Już wkrótce Międzynarodowe Targi Poznańskie zmienią się w stolicę caravaningu, sportów wodnych oraz turystyki. To jedyna taka okazja, aby wymienić się doświadczeniami, kupić egzotyczną wycieczkę, porozmawiać o kulinariach z Robertem Makłowiczem czy wrócić do domu camperem wartym 2 mln złotych!

Od czwartku, 26 października, do soboty, 29 października na międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi Caravans Salon, Tour Salon, Yacht Salon i Festiwal Śladami Marzeń. To jedyne takie wydarzenie w Polsce, które oferuje masę atrakcji.

Największa wystawa Camperów w Polsce – Caravans salon

-Już niedługo Poznań stanie się stolicą polskiego caravaningu. Tegoroczna wystawa jest największa w historii tego wydarzenia. Weźmie w nich udział około 150 wystawców z różnych zakątków Europy. Całe wydarzenie odbędzie się, aż w ośmiu pawilonach. Należy spodziewać się wielu atrakcji – mówił Miłosz Jankowiak, dyrektor projektu Caravans Salon Poland.

Podczas ekspozycji będzie można podziwiać ponad 500 kamperów i przyczep kempingowych, a także setki innych akcesoriów i nowoczesnych technologii związanych z caravaningiem, offroadem i kempingiem. Na miejscu zaprezentują swoje oferty zarówno czołowi liderzy w branży caravaningu, jak i liczni inni producenci.

Na wystawie Caravans Salon Poland 2023 dostępne są różnorodne rzeczy związane z podróżowaniem i kempingiem, takie jak namioty dachowe, skrzynie kempingowe do przewożenia rzeczy w samochodach, markizy oraz kampery i przyczepy kempingowe. Można tam znaleźć zarówno małe i praktyczne rozwiązania, jak i duże i luksusowe kampery rodzinne, które kosztują wiele milionów złotych.

Podczas targów Caravans Salon przewidziano trzy wyjątkowe ekspozycje:

  • Strefa Retro – to miejsce, które pozwoli nam cofnąć się w czasie i zobaczyć ponad 30 starannie zachowanych starych kamperów.
  • Vanlife – w tej strefie można porozmawiać z aż 20 „Vanlifterami”, którzy na co dzień mieszkają w samodzielnie zbudowanych camperach.
  • Offroad – to idealne miejsce dla entuzjastów terenowych samochodów, leśnych wypraw i adrenaliny.

Tour Salon –  „Wybierz dobry kierunek. Odkryj nieznane”

– Na Tour Salon pojawi się ponad 130 wystawców, którzy zaprezentują różne regiony Polski. To będzie prawdziwe święto polskiej turystyki, gdzie zostanie przedstawiona oferta niekonwencjonalna i ciekawa. Ponadto, na targach zobaczymy reprezentacje krajów odległych. Będą także okazje do spotkań z podróżnikami, blogerami, youtuberami oraz kuchennym specjalistą, Robertem Makłowiczem – informowała Klaudia Jóźwińska, zastępca dyrektora targów Tour Salon.

Tour Salon to doskonała okazja, by odkryć piękno różnych regionów i zrozumieć, jak wiele produktów turystycznych Polska ma do zaoferowania. Na tegorocznych targach prezentują się zarówno wystawcy z naszego kraju, pokazujący najpiękniejsze miejsca, jak i goście z egzotycznych zakątków świata. Odwiedzający mogą zanurzyć się w różnorodnych kulturach, spróbować lokalnych smakołyków, znaleźć najlepsze oferty na wakacje i poczuć atmosferę podróży.

Jacht Salon – coś dla fanów sportów wodnych

Na targach Yacht Salon w pawilonie 6 zaprezentowane zostaną różne rodzaje łodzi i jachtów. Znajdzie się tam także duży basen o powierzchni 300m2, gdzie odbędą się zawody w SUP i skimboardingu. A także będzie można samodzielnie przetestować sprzęt i spróbować sił w tych sportach. Na wystawie znajdzie się nawet obszar poświęcony nurkowaniu. Na scenie Yacht Salon będzie można posłuchać prelekcji na temat żeglarstwa i sportów wodnych.

W niedzielę o godzinie 12:00 odbędzie się spotkanie z mistrzem olimpijskim Mateuszem Kusznierewiczem.

Darmowe wejściówki dla czytelników wPoznaniu.pl!

Pierwszych 6 osób, które napiszą do nas maila na adres: kontakt@wpoznainu.pl, otrzyma od nas pojedyncze zaproszenie na targi Caravans Salon, Tour Salon, Yacht Salon. W temacie wiadomości prosimy wpisać CARAVANING. Zaproszenia są ważne w weekend 27-29.10.

Czytaj także: Będą tańczyć i aportować. Kilka tysięcy psów w Poznaniu

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl