Będą tańczyć i aportować. Kilka tysięcy psów w Poznaniu

Psy pasterskie, aportujące, ozdobne, do towarzystwa – Międzynarodowe Targi Poznańskie już w pierwszy weekend listopada gościć będą psy wszystkich typów. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć aż 6,5 tysiąca najpiękniejszych psów z całego świata.

Święto psów w Poznaniu rozpocznie się w nadchodzący piątek, 3 listopada i potrwa trzy dni. W trakcie wydarzenia widzowie zobaczą 7 Wystaw Psów Rasowych. Weźmie w nich udział aż 6,5 tysiąca psów z całego świata! Psie piękności będą oceniane przez 42 sędziów międzynarodowych w 6 rożnych halach (3, 3a, 5, 5a, 6a i 6bc).

Jakie rasy będą na Międzynarodowej Wystawie Psów?

Międzynarodowe wystawy psów zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony widzów, jak i hodowców. Tegoroczna wystawa będzie wyjątkowo bogata w rzadkie rasy. Zobaczyć będzie można przedstawicieli gatunków takich jak Kromfohrländer, Prazsky Krysarik, chart afrykański – Azawakh, Dandie Dinmont Terrier czy Cirneco dell’Etna.

2. Międzynarodowa Wystawa Psów w Poznaniu 2023 – atrakcje

Oglądający wystawę nie tylko zobaczą 250 różnych ras psów, ale będą mogli również wziąć udział w targach o tematyce kynologicznej. Wystawcy zaprezentują wszystko, czego miłośnik i właściciel psa powinien posiadać – od kubków ze zdjęciem pupila, poprzez zdrowe smakołyki, na modnych wdziankach kończąc. Psie targi to także możliwość obejrzenia psów w akcji. W ramach wystawy odbędą się ciekawe pokazy psich sportów takich jak dog dancing, hoopers, dog fitness, frisbee, obedience, nosework, a także pokazy psów policyjnych.

Dlaczego warto odwiedzić psie targi?

Psie targi to nie tylko możliwość obejrzenia wyjątkowych psów, zakupienia smaczków dla pupila czy podziwiania psów w akcji. Dla osób poważnie myślących o zakupie psa jest to doskonała okazja do rozmowy z hodowcami, a także bliższego zapoznania się z przedstawicielami interesujących nas ras.

Program wystawy psów w Poznaniu 2023

Pierwszy dzień, czyli piątek, to dzień, w którym odbędzie się aż pięć różnych wystaw. 3 listopada od godziny 13:00 podziwiać cztery wystawy krajowe i jedną specjalistyczną. W ramach wystaw krajowych zobaczymy psy pasterskie, płochacze, psy aportujące i wodne, a także ozdobne i do towarzystwa. Ostatnia wystawa to 1. Specjalistyczna Wystawa Leonbergerów.

W sobotę i niedzielę (4 i 5 listopada) odbędą się dwie Międzynarodowe Wystawy Psów Rasowych. Sędziowanie poszczególnych ras w ringach rozpocznie się w oba dni o godzinie 9:00 i zakończy się ok. godziny 14:00. W tym samym czasie w hali nr 5 na ringu honorowym odbywać będą się pokazy psich sportów.

O 15:00 na ringu honorowym rozpoczną się konkurencje finałowe, podczas których wybrane zostaną najpiękniejsze psy wystawy.


Czytaj także: Wręczono certyfikaty. Ponad 80 cukierni może wypiekać rogale świętomarcińskie

Weronika Rogowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl