Ogromne akwarium stanęło na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Ogromny zbiornik na aż 20 tysięcy litrów wody, a w nim dziesiątki okazów kilkunastu gatunków ryb. Umożliwi on prezentację działania najnowszych przynęt i sprzętu najlepszych marek na żywo. To jedna z największych atrakcji targów Rybomania.

WSZYSTKO DLA MIŁOŚNIKÓW RYB

W piątek po 3 latach przerwy rozpoczęły się targi Rybomania. Zjechali się na nie eksperci z całej Polski, a w targowej hali znajdziemy ponad 200 wystawców. Opowiedzą oni o najnowocześniejszych akcesoriach, sprzęcie, łodziach, odzieży i technikach wędkowania, w tym spinningu, karpiarstwa, metody feeder czy wędkarstwa muchowego.

OGROMNE AKWARIUM

Jedną z największych atrakcji tegorocznej Rybomanii jest ogromne akwarium, które stanęło na targach. Zostało ono sprowadzone z Portugalii i pomieści aż 20 tysięcy litrów wody. Zbiornik już został zarybiony i pływają w nim dziesiątki okazów kilkunastu gatunków ryb. Organizatorzy wykorzystają je do pokazania działania przynęt i sprzętu najlepszych marek na oczach widzów. Jak piszą, “gwiazdy wędkarskiego świata zadbają o największe emocje”.

POWAŻNY TEMAT

Targi to jednak również czas, by porozmawiać o sprawach poważnych. Eksperci i naukowcy debatować będą o stanie wód w Polsce oraz przedstawią swoje przewidywania na przyszłość. Rozmowa będzie próbą wskazania rozwiązań kryzysu związanego z Odrą. Obecna będzie między innymi Fundacja Ratuj Ryby, która zainauguruje projekt badania populacji sumów w Polsce. Rybomania skłoni do refleksji nad tym, jak korzystać z natury bez jej niszczenia.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl