Odszedł z Lecha Poznań do Japonii z powodów osobistych. Sytuacja ma się powtórzyć

Maciej Skorża to były trener Lecha Poznań, którego kibice ciepło wspominają. Z nim „Kolejorz” zdobył mistrzostwo Polski. Z powodów osobistych zrezygnował z dalszej pracy w Poznaniu. Przeszedł do japońskiej drużyny Urawa Red Diamonds. Tam sięgnął po azjatycką Ligę Mistrzów. Jak donosi japońska prasa – Maciej Skorża ma opuścić klub z powodów osobistych.

Skorża zanotował bardzo dobry sezon 2021/2022 w poznańskiej drużynie, z którą zdobył mistrzostwo Polski. Awansował również do finału Pucharu Polski, ale Lechowi nie udało się pokonać Rakowa Częstochowa. Pod koniec maja 2022 roku podczas Gali Ekstraklasy nagrodzono Macieja Skorże w kategorii trener sezonu.

W czerwcu 2022 roku jednak trener Lecha Poznań, Maciej Skorża postanowił zrezygnować z prowadzenia „Kolejorza”. Tłumaczył to względami osobistymi, czym zaskoczył klub, który namawiał go do pozostania w Poznaniu. Skorża przekonywał jednak, że rodzina jest ważniejsza od futbolu. 5 miesięcy później Skorża podpisał kontrakt z japońskim klubem Urawa Reds Diamonds i przeniósł się do Azji.

Wyjazd do Japonii

Z japońskim klubem Maciej Skorża wygrał rozgrywki Ligi Mistrzów AFC. Klub natomiast zakończył krajowe rozgrywki (J-League) na 9. miejscu w tabeli. W tym sezonie Urawa Red Diamonds ma 54 punkty i zajmuje 3. miejsce w tabeli – bez szansy jednak na mistrzostwo w kończącym się sezonie (J-League trwa od wiosny do jesieni).

Jak donosi japoński portal „Nikkan Sports” Maciej Skorża ponownie ze względu na sytuację rodzinną zrezygnuje z prowadzenia klubu. Działacze Urawa Red Diamonds mieli wykazać się zrozumieniem i nie nakłaniali szkoleniowca do zmiany zdania. Kontrakt trenera z klubem wygasa 31 stycznia 2024 roku. To oznacza, że Maciej Skorża po raz ostatni prowadzi Urawę Red Diamonds podczas Klubowych Mistrzostw Świata w Arabii Saudyjskiej.

Czytaj też: John van den Brom: Ali Gholizadeh jest gotowy do gry, ale nie w meczu o takiej intensywności

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl