Materiał partnera

Odkryj Dubaj bezpośrednio z Poznania!

Przychodzimy do Was ze świetną informacją! FlyDubai, narodowy przewoźnik Zjednoczonych Emiratów Arabskich, uruchamia bezpośrednie połączenia z Poznania do Dubaju, a pierwszy lot odbędzie się już 29 października. Samoloty będą latać 3 razy w tygodniu w środy, piątki i niedziele na główne lotnisko DXB położone w mieście.

Dziś Dubaj jest najpopularniejszym kierunkiem podróży na świecie – zdobył nagrody Tripadvisor Travellers Choice Awards w 2022 r. i ponownie w 2023 r., co stanowi dopiero drugi przypadek w historii, gdy dane miasto zdobywa tę główną nagrodę dwa lata z rzędu. I to nie był przypadek, miasto ma ich naprawdę wiele do zaoferowania!

Dubaj to miasto, które zaskakuje. Nowoczesna metropolia wybudowana zaledwie w 50 lat szokuje technologią, wieżowcami i unikalnymi atrakcjami bijącymi światowe rekordy. Z drugiej strony, Dubaj to wciąż arabskie miasto z historycznymi dzielnicami oraz tradycyjnymi targami z przyprawami, złotem i tkaninami.

Dubaj to świetna destynacja na błogi wypoczynek. Duża różnorodność opcji zakwaterowania od ekskluzywnych ośrodków po ekonomiczne hotele, a wszystkie gwarantujące wysoki standard usług, zadowoli każdego. W mieście nie brakuje również plaż – np. JBR Beach z pięknymi widokami na panoramę Dubaju czy Kite Beach oferującą wiele możliwości uprawiania sportów wodnych.

Miasto oferuje wiele atrakcji dostarczających dużą dawkę adrenaliny. Spacer po krawędzi wieżowca, przejazd najdłuższą na świecie tyrolką lub skok ze spadochronem nad sztuczną wyspą to tylko wybrane opcje z szerokiego wachlarza możliwości. Na szczególną uwagę zasługuje nowo otwarta atrakcja – The Dubai Balloon, czyli balon napełniony helem, który zabiera gości na wysokości dochodzące do 300 metrów.

Dubaj oferuje atrakcje dla całej rodziny. Parki wodne, akwaria czy parki rozrywki zapewnią rozrywkę najmłodszym, ale spodobają się również starszym. Godnym polecenia jest park rozrywki Global Village, gdzie zlokalizowane są tematyczne pawilony z 78 krajów. W jednym miejscu można znaleźć pyszny miód z Jemenu, piękne dywany z Iranu i olej arganowy z Maroka.

Global Village

Dubaj to także świetna baza wypadowa do eksploracji pustyni, która jest położona zaledwie 40 min drogi od centrum miasta. Wyspecjalizowane biura podróży organizują wiele różnych wycieczek takich jak pustynne safari, podziwianie gwiazd nocą, przejazdy quadami czy zjazdy po wydmach na desce. Lokalni przewodnicy przekażą ciekawe informacje nt. środowiska przyrodniczego, fauny i flory,  a także kultury.

Pustynne Safari

Zmęczeni miejskim zgiełkiem i wysokimi temperaturami? Godzina drogi od miasta i docieramy do małej górskiej wiosce Hatta. Można tam wypożyczyć kajaki lub rowery wodne i popływać w zbiorniku wodnym lub wybrać się do parku rozrywki Hatta Hub z wieloma atrakcjami, m.in. tyrolką, ścianką wspinaczkową i rampami wodnymi.

Hatta

FlyDubai oferuje też wiele połączeń do Azji południowo-wschodniej w tym do Tajlandii, Sri Lanki, Indii lub na Malediwy, a Dubaj to świetny pomysł na stopover podczas podróży.  Dobrze zorganizowana siatka połączeń pozwala na komfortową podróż na jednym łączonym bilecie do dalszych miejsc z kilkunastogodzinną przesiadką w Dubaju, pozwalającą odkryć uroki miasta.

Skorzystaj z oferty i leć prosto z Poznania, aby odkryć to niesamowite miasto. Więcej informacji na temat atrakcji Dubaju można znaleźć na stronie VisitDubai.

Materiał Partnera
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl