Strefa płatnego parkowania. Od stycznia duże zmiany

Strefa płatnego parkowania. Od nowego roku nie będzie można płacić kartą PEKA w parkomatach za postój w strefie płatnego parkowania. Wszystko z powodu wymiany strego sprzętu na nowy. Kierowcy muszą przygotować się na zmiany.

Strefa płatnego parkowania

Od 1 stycznia 2024 roku kierowcy nie zapłacą kartą PEKA w parkomatach za postój w strefie płatnego parkowania.

Kierowcy z kartą PEKA w tPortmonetce mogą wykorzystać pozostałe środki na opłacenie parkingu do końca roku lub odzyskać niewykorzystane środki, udając się do jednego z Punktów Obsługi Klienta ZTM Poznań (https://www.ztm.poznan.pl/pl/kontakt/punkty-obslugi-klienta/). Pieniądze na karcie, można wykorzystać, także na opłatę przejazdów komunikacją publiczną na terenie Poznania i gmin ościennych. W przypadku wyboru zwrotu niewykorzystanych środków ZTM pobiera opłatę manipulacyjną w wysokości 10 zł.

-Powodem tej decyzji jest planowana na 2024 rok wymiana parkomatów na Starym Mieście, Śródce i Politechnice. Stare urządzenia, zastąpi 200 nowoczesnych parkomatów oferujących płatności za pomocą kart zbliżeniowych i płatności mobilnej Blik. Ułatwi korzystanie ze strefy- poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

Tylko 30 procent parkomatów w Poznaniu umożliwia płatności kartą PEKA, głównie na Starym Mieście i Jeżycach. Pomimo dostępności, kierowcy rzadko korzystają z tej opcji. Dlatego do końca grudnia tego roku będzie można płacić kartami PEKA, po czym ta forma płatności zostanie wycofana.

Strefa płatnego parkowania
fot. źródło: ZDM

Czytaj także: Przedsiębiorcy z nowymi perspektywami. Ponad 141 mln z Unii Europejskiej na rozwój

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl