Od rana wiele wypadków na wielkopolskich drogach. Ranni i zablokowane drogi

Zderzenie czołowe, przewrócona ciężarówka i wypadek z przyczepą. Na wielkopolskich drogach od rana miało miejsce sporo wypadków. Na szczęście żaden z nich nie zakończył się śmiertelnie. Część dróg dalej jest jednak nieprzejezdna.

CZOŁÓWKA

Do poważnego wypadku doszło na DW 196, obwodnicy Murowanej Gośliny. Na 17. kilometrze drogi między zjazdem na Mściszewo a zjazdem na Murowaną Goślinę czołowo zderzyły się dwa pojazdy jadące z przeciwnych kierunków. 3 osoby zostały w tym wypadku poszkodowane. Na miejscu cały czas są służby, a droga w obu kierunkach jest zablokowana. Najlepiej jest kierować się przez Murowaną Goślinę.

TIR ZABLOKOWAŁ RUCH

Na drodze DW 308 na trasie z Grodziska Wielkopolskiego w stronę Bukowca przewróciła się ciężarówka. Jak poinformowała nas Małgorzata Meloch z wielkopolskiej policji, kierowca jechał ze zbyt dużą prędkością i wpadł w poślizg. W wyniku tego ciężarówka zablokowała drogę w poprzek. Służby cały czas są na miejscu. Droga będzie zablokowana nawet do godziny 13:00.

PRZYCZEPA UDERZYŁA W AUTO

O godzinie 8:30 doszło również do wypadku na drodze DW 434 w miejscowości Czmoń na trasie z Kórnika do Śremu. Tam dostawczy samochód marki Citroen jechał z przyczepą, która z nieznanych przyczyn się odczepiła. Następnie uderzyła ona w nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd. Droga jest już przejezdna, choć zablokowana była przez godzinę.

ZABLOKOWANY PAS A2

Kilka minut przed godziną 9:00 zderzyły się ze sobą dwie osobówki na autostradzie A2 między węzłami Buk i Poznań Zachód na wysokości Dopiewa. Nikt nie został ranny w tym wypadku. Zablokowany był jednak lewy pas w kierunku Warszawy. Ruch odbywał się prawym pasem.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl