Materiał partnera

Od połowy kwietnia Poznań ma bezpośrednie połączenie z Malagą

Od 15 kwietnia bezpośrednio z Poznania możemy polecieć do hiszpańskiej Malagi. Ceny za lot w jedną stronę zaczynają się od 140 złotych.

Malaga jest jedną z największych metropolii Hiszpanii i zaraz po Sewilli, drugim co do wielkości miastem w Andaluzji. To tu zaczyna się droga do słynnych kurortów położonych na Costa del Sol.

Nim jednak ruszymy z tego nadmorskiego miasta w dalszą podróż, warto przez kilka dni poczuć smak miejsca, które powstało VIII wieku p.n.e. Najważniejsze atrakcje Malagi znajdują się w obrębie historycznego starego miasta oraz w części portowej, więc miasto to idealnie nadaje się do zwiedzania pieszo.

Najważniejszą atrakcją miasta jest Katedra Wcielenia zwana „La Manquita”. W wolnym tłumaczeniu oznacza „jednoręka damę”. Budowla została wzniesiona między XVI a XVIII w. według planów Diego de Siloé w miejscu głównego meczetu Malagi. Pierwotny projekt zakładał budowę dwóch wież, jednak brak funduszy uniemożliwił jej rozbudowę i do dziś nie podjęto się kontynuacji prac. W katedrze można wejść nawet na sam dach, trzeba się jednak wspiąć po 200 schodach.

Nie daleko katedry znajdują się ruiny teatru rzymskiego, leżące u stóp hiszpańsko-mauretańskiej fortecy Alcazaba i zamku Gibralfaro. Aby zobaczyć panoramę miasta trzeba obowiązkowa wejść na punkt widokowy Mirador del Gibralfaro.

Malaga to także przepiękne plaże, gdzie można odpocząć po trudach zwiedzania miasta. Warto też spróbować tradycyjnego espetos de sardinas czyli upieczenych 6 lub 7 sardynek utkniętych w szaszłyk. Ciepło żaru i odrobina soli nadaje im niepowtarzalny smak.

Od 15 kwietnia dwa razy w tygodniu bezpośrednio do Malagi możemy polecieć z poznańskiego lotniska. Samoloty z Poznania startują w poniedziałki ( wylot 6.00 rano) i w czwartek (wylot również 6 rano). Lot trwa trzy i pół godziny.

Ceny biletów zaczynają się już od 140 złotych w jedną stronę. Kupić je można na stronie internetowej irlandzkiego taniego przewoźnika https://www.ryanair.com/pl/pl

czytaj także: Nowe połączenie lotnicze z Poznania do Dubrownika

Materiał Partnera
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl