Od jutra wiele pociągów pojedzie inaczej

Już od jutra Koleje Wielkopolskie wprowadzają nowy rozkład jazdy pociągów. Pasażerowie między innymi będą mogli korzystać z kilku nowych przystanków. Należy zwrócić uwagę na nowe godziny kursowania pociągów.

Zmiany:

Połączenie między Poznaniem Głównym a Kutnem zyska nowy przystanek w Patrzykowie, pomiędzy Koninem a Kramskiem. Pociąg relacji Kostrzyn — Poznań odjeżdżać będzie o godzinie 8:28 (wcześniej 9:41). Z Poznania Głównego do Koła pociągi będą natomiast odjeżdżać o godzinie 14:34 (wcześniej 14:49).

Pociągi jadące z Poznania Głównego do Krzyża o godzinie 5:01, a także w przeciwnym kierunku o godzinie 6:33, będą zatrzymywać się w Kiekrzu i Rokietnicy.

Pasażerowie linii Poznań — Piła będą mogli skorzystać z przystanku Piła Fabryczna. Pociągi tej linii wyjeżdżające z Poznania o godzinie 12:51 będą jeździły dalej do Rogoźna Wielkopolskiego, zamiast do Oborników Wielkopolskich. Te wyjeżdżające o godzinie z Poznania o godzinie 6:11 skracają natomiast swoją trasę do Oborników Wielkopolskich.
Pociągi tej linii do Poznania wyjeżdżać będą z Rogoźna Wielkopolskiego o 12:36 (wcześniej z Oborników Wielkopolskich) oraz o 7:01 z Oborników Wielkopolskich (wcześniej z Rogoźna Wielkopolskiego).

Pociąg jadący z Leszna do Poznania odjeżdżać będzie o godzinie 12:23 (wcześniej 13:05). Na tej samej linii pociąg z Kościana do Poznania odjeżdżać będzie o godzinie 13:29 (wcześniej 15:42).

Pociągi na linii Poznań — Gniezno jadące z Poznania Głównego do Mogilna będą odjeżdżały o godzinie 15:33 (wcześniej 15:54), a do Pobiedzisk o godzinie 16:05 (wcześniej 16:42).

Dodatkowo 28 kwietnia pociągi ponownie będą mogły korzystać z odcinka Jarocin — Milcz.

Czytaj także: Miododajny ogród na Cytadeli jeszcze długo nie powstanie

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl