Obowiązkowa deratyzacja już w przyszłym tygodniu. Kto musi wyłożyć trutkę? 

Rok temu radni podjęli uchwałę o przeprowadzaniu obowiązkowej deratyzacji w mieście dwa razy w roku. Następna akcja rozpocznie się 1 września i potrwa miesiąc, a jej przebieg będą kontrolować między innymi strażnicy miejscy.

Do włączenia się w akcję zobowiązani są właściciele wymienionych w komunikacie prezydenta miasta lokali i obiektów. Wśród nich oprócz szpitali czy budynków wielorodzinnych znajdują się również magazyny żywności oraz lokale gastronomiczne i hotelarskie. Pełną treść komunikatu można znaleźć tutaj.

Przez cały wrzesień strażnicy miejscy oraz inspektorzy sanepidu będą kontrolować, czy właściciele nieruchomości zastosowali się do wytycznych i przeprowadzają deratyzację zgodnie z zasadami. Zarządcy budynków i lokali są zobowiązani nie tylko do wykładania trutek, ale również do uszczelniania dziur, którymi mogą przemieszczać się gryzonie.

hotel dla psów w Poznaniu

Miejsca wyłożenia trutek powinny być prawidłowo oznakowane. Szczególną ostrożność powinni zachować rodzice małych dzieci i właściciele zwierząt. Ci drudzy powinni też dbać o to by ich pupile nie miały kontaktu z padłymi szczurami, co grozi wtórym zatruciem.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl