Obowiązkowa deratyzacja już w przyszłym tygodniu. Kto musi wyłożyć trutkę? 

Rok temu radni podjęli uchwałę o przeprowadzaniu obowiązkowej deratyzacji w mieście dwa razy w roku. Następna akcja rozpocznie się 1 września i potrwa miesiąc, a jej przebieg będą kontrolować między innymi strażnicy miejscy.

Do włączenia się w akcję zobowiązani są właściciele wymienionych w komunikacie prezydenta miasta lokali i obiektów. Wśród nich oprócz szpitali czy budynków wielorodzinnych znajdują się również magazyny żywności oraz lokale gastronomiczne i hotelarskie. Pełną treść komunikatu można znaleźć tutaj.

Przez cały wrzesień strażnicy miejscy oraz inspektorzy sanepidu będą kontrolować, czy właściciele nieruchomości zastosowali się do wytycznych i przeprowadzają deratyzację zgodnie z zasadami. Zarządcy budynków i lokali są zobowiązani nie tylko do wykładania trutek, ale również do uszczelniania dziur, którymi mogą przemieszczać się gryzonie.

Miejsca wyłożenia trutek powinny być prawidłowo oznakowane. Szczególną ostrożność powinni zachować rodzice małych dzieci i właściciele zwierząt. Ci drudzy powinni też dbać o to by ich pupile nie miały kontaktu z padłymi szczurami, co grozi wtórym zatruciem.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl