Nożownik zaatakował rodziców w sylwestra. Grozi mu dożywocie

29-latek z Sługocinia pod Słupcą usłyszał zarzut usiłowania podwójnego zabójstwa. W noc sylwestrową zaatakować własnych rodziców nożem. Matka wciąż walczy o życie.

NIESPODZIEWANY ATAK

Do ataku miało dojść przed północą w sylwestra. Według relacji ojca zatrzymanego mężczyzny, syn wszedł do pokoju rodziców z nożem w ręku, i najpierw zaczął atakować matkę a następnie ojca. Kobieta trafiła do szpitala z obrażeniami klatki piersiowej oraz brzucha. Jej stan jest ciężki. Lekarze utrzymują ją w stanie śpiączki farmakologicznej. Mężczyzna został raniony w twarz oraz w brzuch. Pomoc wezwali sąsiedzi, do których uciekła ranna kobieta.

ŚLEDZTWO PROKURATURY

Policjanci aresztowali nożownika przed 23.00. W trakcie zatrzymania był trzeźwy, a ze wstępnych ustaleń wynika, że atak nie nastąpił w afekcie. Jak przekazuje konińska prokuratura, mężczyzna nie przyznaje się do winy, i odmawia składania wyjaśnień.

Śledczy będą wnioskować o badanie psychiatryczne mężczyzny. Sąd już nakazał aresztowanie go na czas trzech miesięcy. 29-latkowi grozi nawet dożywocie.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl