Na Placu Wolności zbudują lodowisko

Mieszkańcy Poznania będą mogli skorzystać z nowego lodowiska w centrum miasta. Tym razem pojeździć na łyżwach, będzie można na Placu Wolności.

ZIMOWE ATRAKCJE

Poznańskie jarmarki bożonarodzeniowe już zniknęły z miasta, jednak dwa z nich zamieniają się w miasteczka zimowe. O tym, że atrakcje zimowe dalej będą dostępne dla mieszkańców na placu Powszechnej Wystawy Krajowej, informowały jeszcze w grudniu Międzynarodowe Targi Poznańskie. Teraz okazuje się, że również na Placu Wolności powstanie zimowe miasteczko.

LODOWISKO NA PLACU WOLNOŚCI

Jedną z atrakcji ma być lodowisko. Chociaż na razie dopiero powstaje jego konstrukcja, a wysoka, jak na grudzień temperatura wydaje się przeczyć tym doniesieniom, to informację potwierdzają pracownicy Estrady Poznańskiej, która w imieniu miasta zarządza wydarzeniami na Placu Wolności. Samo lodowisko ma być tylko jedną z atrakcji, jakie będą przygotowane dla mieszkańców. Na razie organizatorzy nie zdradzają szczegółów.

Tak, w tym miejscu będzie lodowisko. Powstaje również zimowe miasteczko. – przekazała przedstawicielka miejskiej instytucji.

LODOWISKO NA TARGACH

Lodowisko znajduje się również na terenie MTP, gdzie przed świętami Bożego Narodzenia stał jarmark. Organizatorzy postanowili, że część atrakcji zostanie tam do połowy lutego, tak by podczas ferii zimowych mogły z nich skorzystać dzieci.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl