Nożownik z Cerekwicy Starej skazany

O warunkowe zwolnienie będzie mógł się starać dopiero po 40 latach. Przez ten czas na pewno zostanie za kratami. Sąd w Kaliszu skazał na karę dożywocia Eryka J., który ponad rok temu zabił rodziców swojej byłej dziewczyny a ją i jej siostrę poważnie ranił. 

Sąd Okręgowy w Kaliszu nie miał wątpliwości co do winy oskarżonego. Mężczyzna został skazany na dożywotnie więzienie. Eryka J. nie było na ogłoszeniu wyroku.

– Jego motywacja i powzięty plan nie miał związku ze wskazywanym przez obronę uzależnieniem od gier komputerowych, a z jego życiem osobistym, które nie potoczyło się zgodnie z planem, jaki sobie założył — mówiła sędzia Katarzyna Maciaszek, która uzasadniła wyrok.

– stopień społecznej szkodliwości czynów oskarżonego jest bardzo, bardzo wysoki. Oskarżony działał w sposób zaplanowany. Sam przyznał, że pomysł tego czynu zrodził się kilka tygodni wcześniej. Zbiegło się to z momentem, kiedy Natalia K. zwróciła się do niego, by zaczął się wreszcie interesować losem dziecka, może partycypować w kosztach związanych z ciążą – dodała sędzia.

Do tej okrutnej zbrodni doszło w marcu ubiegłego roku. Eryk J. w nocy uzbrojony w noże przyjechał do rodzinnego domu swojej byłej dziewczyny. Najpierw zabił nożem 59-letnich rodziców byłej partnerki, potem zaatakował byłą dziewczynę w ciąży i jej siostrę.

22-letniemu Erykowi J. postawiono sześć zarzutów — zabójstwa dwóch osób i usiłowania zabójstwa 3 innych osób, w tym nienarodzonego dziecka oraz spowodowanie obrażeń ciała w postaci ran ciętych ręki u kolejnej pokrzywdzonej.

Oprócz kary dożywotniego więzienia, jaką zasądził sąd, skazany ma dodatkowo zapłacić 150 tysięcy złotych zadośćuczynienia pokrzywdzonym. Wyrok jest nieprawomocny.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl