Nowy sezon e-hulajnóg od niedzieli. Znowu będzie ich więcej na ulicach Poznania

W niedzielę, 25 lutego do Poznania powracają e-hulajnogi Lime. Firma, która zimą zawiesiła działanie systemu, przygotowuje się na wzmożoną aktywność swoich użytkowników w nowym sezonie. Zmiany obejmują większą flotę pojazdów oraz nowe zasady parkowania w wyznaczonych obszarach. W stolicy Wielkopolski przez zimę mieszkańcy mogli korzystać tylko z hulajnóg firmy Bolt.

Zeszły rok przyniósł istotne korzyści dla mieszkańców Poznania, którzy korzystali z e-hulajnóg Lime. Dzięki temu środkowi transportu uniknęli ponad 84 tys. podróży samochodem. Zaowocowało to redukcją emisji CO2 o 130 ton – chwali się firma.

Damian Kupczak, senior pperations manager w Lime przedstawiając plany firmy na kolejne miesiące, zapowiada większą flotę pojazdów oraz ulepszenia w oprogramowaniu, które mają zapewnić użytkownikom Lime większe bezpieczeństwo i komfort podczas korzystania z e-hulajnóg.

Specjalny kod rabatowy dla mieszkańców Poznania

Z okazji powrotu e-hulajnóg Lime do Poznania, firma przygotowała specjalny kod rabatowy LIME2024PL. Użytkownicy mogą skorzystać z 10-minutowego darmowego przejazdu w dniach od 26 lutego do 30 kwietnia 2024 roku. Aby skorzystać z promocji, wystarczy pobrać aplikację Lime, zeskanować kod QR na kierownicy e-hulajnogi i postępować zgodnie z instrukcjami w aplikacji.

Nowe zasady parkowania e-hulajnóg

Od 1 kwietnia 2024 roku w obszarze Strefy Płatnego Parkowania i Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania obowiązywać będzie nowa zasada parkowania e-hulajnóg. Wprowadzone zostaną punkty „hop and go„, gdzie użytkownicy będą zobowiązani zostawiać pojazdy. To rozwiązanie ma zminimalizować problem z parkowaniem e-hulajnóg na środku chodnika, który był często krytykowany przez mieszkańców, zwłaszcza niewidomych. W Poznaniu powstało już 270 takich punktów. W stolicy Wielkopolski przez zimę mieszkańcy mogli korzystać tylko z hulajnóg firmy Bolt.

fot. Łukasz Gdak

Czytaj też: Rondo Rataje w Poznaniu problematyczne? Powstał kolejny film wyjaśniający jak po nim jechać [WIDEO]

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl