Nowy przystanek na ulicy św. Marcin

7 marca, pasażerowie będą mogli korzystać z nowego przystanku „Ratajczaka” znajdującego się przy odnowionym odcinku ulicy Święty Marcin. Zatrzymywać się na nim będą tramwaje linii nr 2, 5, 9, 13 i 16.

Od 7 marca pasażerowie zyskają kolejne miejsce wsiadania i wysiadania z tramwajów — na odcinku pomiędzy dość odległymi przystankami „Zamek” i „Gwarna” a „Marcinkowskiego”. Przystanek „Ratajczaka”, który znajduje się na ul. Św. Marcinie w pobliżu skrzyżowania z ulicą Ratajczaka, został wyposażony w wiatę, ławki i tablicę informacji pasażerskiej.

To przystanek typu wiedeńskiego, dzięki czemu łatwiej będzie wsiadać i wysiadać z tramwajów zwłaszcza osobom starszym, niepełnosprawnym, ale także opiekunom z dziećmi w wózkach. W przyszłości — po wybudowaniu trasy tramwajowej wzdłuż ul. Ratajczaka — będzie można na tym przystanku wsiąść w tramwaj jadący na Wildę i Dębiec, co znacząco skróci czas dojazdu na południe Poznania.

hotel dla psów w Poznaniu

Remont całej ulicy św. Marcin zakończy się 11 marca. To oznacza, że zostanie tam przywrócony ruch samochodowy, ale nie do tego samego poziomu, co przed remontem. Przebudowa ulicy trwała dwa lata.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl