Nowy przystanek na poznańskiej Wildzie. Zielony skwer będzie pełnił ważną funkcję

Mieszkańcy Wildy mogą już korzystać z nowego przystanku autobusowego. Tuż przy nim powstał też zielony skwer.

Przy ulicach Robotniczej i Umińskiego powstał nowy przystanek autobusowy. Na rogu tych ulic jest także skwer, na którym rośnie zieleń. Przystanek powstał z myślą o mieszkańcach dzielnicy, w szczególności dzieciach i osobach z różnymi dysfunkcjami ruchu. Okolica przystanku miała być przyjazna dla wszystkich, dlatego w sąsiedztwie powstał zielony skwer, który zajął miejsce wyspy pośrodku jezdni. Na nowych ławkach można w spokoju odpocząć lub poczekać na autobus. Posadzono też zieleń m.in platany, krzewy i byliny.

– Dobrano gatunki kwitnące i o ciekawym pokroju, aby rabata przez jak najdłuższą część roku była atrakcyjna. Jako, że rośliny są niedawno posadzone, to w pełni będzie można je podziwiać dopiero za kilka miesięcy. Zagospodarowany zielenią został również teren sąsiadujący z budynkiem przy ul. Roboczej 43, u zbiegu z ul. Umińskiego – informuje Zarządu Dróg Miejskich.

fot. ZDM

Ważna zieleń

Nowa zieleń na Wildzie oprócz estetyki ma spełniać również inne ważne funkcje dla mieszkańców osiedla.

– Warto podkreślić, że nowa zieleń daje nie tylko możliwość odpoczynku w cieniu drzew, ale także obniża temperaturę otoczenia w upalne dni oraz znacznie poprawia retencje wód podczas coraz bardziej gwałtownych ulew – dodaje Zarząd Dróg Miejskich.

fot. ZDM

Czytaj także: Czy nowy dworzec Poznań Główny za około 5 miliardów złotych stanie się rzeczywistością? | wpoznaniu.pl

źródło: (zdm.poznan.pl)

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl