Nowy Orlik otwarty na Ratajach

Nowy Orlik Open powstał przy Szkole Podstawowej nr 2 na os. Jagiellońskim. Uczniowie oraz mieszkańcy osiedla mają do swojej dyspozycji dwa boiska – wielofunkcyjne oraz do piłki nożnej, plac zabaw, siłownię zewnętrzną oraz… altanę grillową.

Cieszę się, że możemy wspólnie świętować otwarcie, trzeciego w naszym mieście, Orlika Open – mówił podczas uroczystego otwarcia kompleksu Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. Wcześniej takie obiekty stanęły już na os. Rusa i Kobylimpolu, kolejny powstaje na os. Stefana Batorego. – Na pewno nie będzie to ostatni Orlik Open w naszym mieście. To kompleks, który jest dostępny dla wszystkich – nie tylko dzieci i młodzieży, ale też osób dorosłych czy seniorów. To bardzo ważne, ponieważ integruje mieszkańców – podkreśla zastępca prezydenta.

Nowy Orlik Open na os. Jagiellońskim składa się z dwóch boisk sportowych (wielofunkcyjnego i do piłki nożnej), placu zabaw i siłowni zewnętrznej. Mieszkańcy mają też do swojej dyspozycji altanę grillową. Mogą również pograć w szachy i ping-ponga.

– Na tych pięknych boiskach i placach zabaw będziemy hartować nasze ciało, przemęczone przesiadywaniem przed komputerem. Z pewnością zdrowsi i sprawniejsi będziemy mogli osiągać sukcesy na wszystkich lekcjach. Żałujemy, że w naszym planie są tylko 4 lekcje wychowania fizycznego, lecz z pewnością po szkole życie sportowe też będzie tutaj tętniło – mówił w imieniu szkolnej społeczności jeden z uczniów.

Nowy Orlik Open na os. Jagiellońskim kosztował około miliona złotych. O to, by wprowadzić do budżetu poprawkę, umożliwiającą budowę kompleksu, zabiegała radna PO, Dominika Król.

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl