Nowy mural w Poznaniu. To sprawka Disneya

Hełm mandaloriański rodem z Gwiezdnych Wojen i poznańskie koziołki. Takie połączenie poznaniacy będą mogli podziwiać w centrum miasta. W ramach premiery nowego sezonu serialu Disneya w Poznaniu powstał wyjątkowy mural.

W CENTRUM MIASTA

W Poznaniu powstał nowy mural i już na dniach zostanie odkryty zza rusztowań. Znajduje się on na ścianie budynku przy ulicy Piaskowej, a doskonale widać go z ulicy Garbary czy Estkowskiego. Przedstawia on hełm mandaloriański ze świata Gwiezdnych Wojen w połączeniu z poznańskimi koziołkami. Jest to część większego projektu.

PIERWSZY TAKI PROJEKT

Disney+ zaprosił do współpracy sześciu polskich artystów młodego pokolenia. Mieli oni za zadanie stworzyć projekt artystycznej interpretacji hełmów mandolariańskich, łącząc klimat serialu z regionalnym folklorem Polski. To pierwszy taki oficjalny projekt w historii. Wszystko to w ramach premiery trzeciego sezonu serialu “The Mandalorian”.

ARTYSTKA Z POZNANIA

W akcji wzięli udział plakaciści z Warszawy, Łodzi, Gdańska, Wrocławia, Podhala oraz właśnie Poznania. Stolicę Wielkopolski reprezentowała Iza Dudzik, graficzka i freelancerka. To właśnie jej projekt oglądać będziemy w centrum miasta.

To dla mnie ogromne wyróżnienie. Cieszę się, że mogłam zaprojektować coś związanego z moim domem. Koncepcja na ilustrację trwała krótko. Od razu na myśl przyszło mi skojarzenie motywu z hełmu Bo-Katan z dwoma trykającymi się koziołkami i… mamy to. – napisała Iza Dudzik.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl