Nowy Lek już niedługo zacznie działać w Poznaniu

11 lipca rozpocznie działanie program Nowy Lek. Będzie to cykl konsultacji farmaceutycznych, dzięki którym pacjenci cierpiący na choroby przewlekłe będą mogli uzyskać informacje jak prawidłowo przechodzić przez terapię lekową.

Program Nowy Lek będzie trzyetapowym cyklem konsultacji z farmaceutami. Pacjenci, którzy cierpią na choroby przewlekłe będą mogli monitorować czy w odpowiedni sposób przyjmują i reagują na leki. Wizyty będą odbywały się stacjonarnie w gabinetach. Konsultacje kierowane będą do pacjentów powyżej 18 roku życia, którym lekarze przepisali nowe leki, których ci nigdy wcześniej nie stosowali.

– Celem tej konsultacji jest dostarczenie pacjentowi informacji na temat prawidłowego stosowania nowego leku (np. inhalatorów czy insuliny) oraz zasad rozpoczynanej terapii. Farmaceuta w ramach takiej konsultacji wspiera chorego w realizacji nowych zaleceń w pierwszym miesiącu przyjmowania leku zgodnie z zaleceniami lekarza – informuje Hubert Jeżewski z POSUM.

fot. freepik.com

Wstępne konsultacje w ramach programu Nowy Lek będą odbywały się stacjonarnie. Interwencyjne po około 7-14 dniach. Kontrolne spotkania pacjenci będą mieli po 14-21 dniach od drugiej wizyty. Pacjenci będą mieli również możliwość jednorazowych spotkań farmaceutycznych. Program rusza 11 lipca. Wizyty będą odbywały się w co drugi czwartek od 09:00 do 13:00 w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych. Rejestracja możliwa będzie pod numerami 61 647 77 95, 690 356 436 lub
stacjonarnie w rejestracji w holu głównym POSUM. Konsultacje z farmaceutami będą w pełni bezpłatne.


Czytaj także: Auto na dachu. Jedna osoba ranna | wpoznaniu.pl

źródło: (freepik.com)

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl