Ważne

Nowy dyrektor TVP Poznań. To znany poznański dziennikarz

Jan Józefowski został nowym dyrektorem poznańskiego oddziału TVP. Na to stanowisko mianował go Tomasz Sygut, niedawno ustanowiony prezes Telewizji Polskiej. „Nie ma ani sekundy do stracenia w budowaniu jakości i odporności polskiej demokracji”, oznajmił we wpisie na mediach społecznościowych Józefowski.

Nowy dyrektor TVP Poznań zapowiada koniec propagandy

Jan Józefowski objął stanowisko dyrektora TVP w czwartek, 25 stycznia. Od razu zapowiedział kierunek, którym podąży lokalny oddział Telewizji Polskiej pod jego rządami. – Dział PR w TVP Poznań w praktyce stanie się działem edukacji medialnej – czytamy w oświadczeniu na Facebooku. – Zajmie się prowadzeniem zajęć z odróżniania informacji od propagandy, o czym medialni edukatorzy będą mówić w małych wielkopolskich miejscowościach, w domach kultury, domach seniora.

Cześć TVP Poznań, bardzo dawno się nie widzieliśmy, ale już jestem. Decyzją Pana prezesa Tomasza Syguta będę pełnić…

Opublikowany przez Jana Józefowskiego Piątek, 26 stycznia 2024

Demokratyczne media

Nowy dyrektor TVP Poznań zapowiedział także bardziej demokratyczny dostęp do produkcji telewizyjnej i oddanie głosu organizacjom pozarządowym z Wielkopolski. – My będziemy zapleczem technologicznym i finansowym – stwierdził. – Podzielimy też w ten sposób nasz głos, nie lubimy monogłosu.

Doświadczony dziennikarz

Jan Józefowski był redaktorem naczelnym portalu i tygodnika wPoznaniu.pl. Wcześniej, na swojej dziennikarskiej ścieżce był częścią redakcji TVP Poznań (do 2016 roku), WTK oraz radia Emaus. Publikował również teksty publicystyczne w Liberté.

Nowy dyrektor TVP Poznań
Nowy dyrektor TVP Poznań, Jan Józefowski | fot. Łukasz Gdak

Czytaj także: „Ziobrę do komisji śledczej doprowadzi policja, jeśli się nie stawi” Poznański poseł członkiem komisji ds. PEGASUSA [WYWIAD]

1

Mateusz Witczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl