Nowy chodnik i drzewa owocowe w centrum Poznania

Gotowa jest już jedna z głównych dróg łącząca tereny nad Wartą ze Starym Miastem. Ulica Grobla przeszłą remont. Pojawił się tam nowy chodnik i 13 drzew.

NOWY CHODNIK

Chodnik na ulicy Grobla od kilku lat wymagał remontu. Mieszkańcy chodzili po zniszczonych i w wielu miejscach popękanych płytach. Teraz jednak prace na tej ulicy dobiegły końca, a poznaniacy mogą cieszyć się z nowego chodnika z płyt i kostki kamiennej. Podobny materiał wykonawca zastosował na pobliskich ulicach.

13 GRUSZ

Zmienił się również sposób parkowania na ulicy Grobla. Wcześniej kierowcy zostawiali tam swoje samochody pod skosem do chodnika. Teraz miejsca parkingowe wyznaczone są wzdłuż chodnika. Dzięki temu pojawiło się miejsce na wyznaczenie pasów zieleni. Wykonawca posadził tam 13 grusz drobnoowocowych Capital, kwitnące krzewy oraz byliny. Przy budynku gazowni jesienią pojawią się również klony polne.

ŚRODKI ZE STREF PŁATNEGO PARKOWANIA

Zarząd Dróg Miejskich nie zna jeszcze finalnego kosztu remontu. Będzie on znany dopiero po odbiorze. Planowo prace miały kosztować 500 tysięcy złotych. Remont został ufundowany ze środków pochodzących ze stref płatnego parkowania. Pieniądze na zieleń pochodzą za to z budżetu, którym dysponuje Rada Osiedla Stare Miasto.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl