Na Nowym Rynku można wprowadzać się do kolejnego budynku

Budynek E na Nowym Rynku otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Będzie on kolejnym miejscem pracy dla poznaniaków i poznanianek. Pierwsze firmy wprowadzą się już w lipca.

Kompleks będzie się składać z pięciu biurowców. We wcześniej ukończonych budynkach swoje siedziby mają m.in: Allegro, Franklin Templeton, Rockwool, Żabka czy Arvato. Z kolei, pierwsi wynajmujący do nowego obiektu wprowadzą się w lipcu.

– Nowy Rynek zmienia tę część miasta nie do poznania. Dziękuję inwestorowi oraz architektom za tak odważny i atrakcyjny projekt. Dzięki jego realizacji stolica Wielkopolski zyska łącznie ponad 100 tysięcy metrów kwadratowych nowoczesnych powierzchni biurowych, firmy przestrzeń do rozwoju, a mieszkańcy nowe miejsca pracy. Nowy Rynek to także konkretne wpływy do miejskiego budżetu. Przewidywany podatek od nieruchomości za rok 2023 to ok. 3 mln zł – mówi Jacek Jaśkowiak

Realizacja budynku E rozpoczęła się w kwietniu 2021 roku. Obiekt ma 15 kondygnacji i około 30 tys. m2 powierzchni biurowej. Dla przyszłych pracowników przygotowano 160 miejsc postojowych dla rowerów oraz stacje ładowania aut elektrycznych. Dla zmotoryzowanych czekają 234 miejsca parkingowe. W biurowcach zastosowano rozwiązania, które ograniczą zużycie energii elektrycznej oraz wody. Najemcy będą mogli korzystać także z systemu wentylacji z wysokiej klasy filtrami. Odpowiednia elewacja pozwala na wykorzystanie maksymalnej ilości światła naturalnego, a cały budynek jest mniej narażony na działanie czynników zewnętrznych. Wszystkie rozwiązania przyczyniają się do zmniejszenia śladu węglowego.

OTWARTY DLA MIESZKAŃCÓW

Kompleks położony jest na 3,8 ha przy dworcu kolejowym Poznań Główny. Na patio wewnętrznym posadzono drzewa i krzewy. Jest tam także tężnia solankowa oraz fontanna. W sezonie letnim są one dostępne dla poznaniaków oraz pracowników biurowców.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl