Nowe słupki przystankowe

Na ponad 450 przystankach postawione zostaną nowe słupki z gablotami. Znajdą się w nich rozkłady jazdy oraz niezbędne dla pasażerów informacje dotyczące zmian w komunikacji miejskiej i taryf.

W gablocie znalazły się wszystkie najważniejsze informacje dla pasażera. Oprócz rozkładów jazdy także informacja o taryfach i tzw. podwieszki na żółtym tle informujące o zmianach w komunikacji miejskiej.

W nowych gablotach znajdują się rozkłady jazdy, które zaczęto wprowadzać w tym miesiącu. Podstawową zmianą jest możliwie jak największa czcionka z godzinami odjazdów w ramach stałego formatu rozkładu jazdy. Są też kolorowe numery linii tramwajowych, a na lewą stronę została przeniesiona lista przystanków. Takie rozkłady pojawią na wszystkich przystankach w ciągu kilku miesięcy.

hotel dla psów w Poznaniu

– To co dzisiaj można oglądać jest efektem wielu spotkań z MPK i ZTM. Ten przystanek to tylko część spójnych zmian estetyki widocznych w całym mieście. W 2017 roku pojawił się między innymi nowy system informacji pasażerskiej z nowym oznakowaniem linii tramwajowych i czytelnymi nazwami przystanków na wiatach – powiedział portalowi poznan.pl Piotr Libicki plastyk miejski.

Do tej pory papierowy rozkład wyklejany był na zabezpieczoną przed opadami blachę. Przy każdej zmianie była ona odkręcana i przykręcana. Czynności te powodowały niszczenie zarówno słupka, jak i płytki z rozkładem. W przypadku gablot rozkłady jazdy, po jego wydrukowaniu, będą umieszczane w specjalnych „kieszonkach”.

Na razie w ramach testów stanęły pierwsze dwa słupki. Jeden na przystanku tramwajowym „Pl. Wiosny Ludów” przy Kupcu Poznańskim, a drugi na przystanku autobusowym przy ul. Przybyszewskiego

DÓŁ ART

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl