Nowe RoweLove

Rozpoczynają się prace przy budowie kolejnego odcinka traktu pieszo-rowerowego RoweLove Rataje.

Powstanie kolejny odcinek łączący Maltę z terenami nadwarciańskimi. Ścieżka przebiegać będzie od  ul. Zamenhofa wzdłuż ul. Na Skarpie na os. Piastowskim. Zostanie wyremontowany również chodnik na ul. Na Skarpie. Mieszkańcy osiedla zyskają wygodny trakt pieszy, a rowerzystom łatwiej będzie dojechać z ratajskich osiedli nad Wartę.

Nowy odcinek RoweLove Rataje będzie miał ok. 350 metrów. Dodatkowo, w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła pw. Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła i wzdłuż miejsc postojowych na ul. Na Skarpie, zostanie przebudowany istniejący chodnik na długości ok. 200 metrów. Droga rowerowa będzie o nawierzchni bitumicznej a chodnik z kostki betonowej. Wykonane zostanie również oświetlenie, tak by z nowego połączenia można bezpiecznie korzystać również po zmroku.

hotel dla psów w Poznaniu

fot. plan trasy

Prace powinny zakończyć się jesienią tego roku. Zgodnie z umową wykonawca ma 120 dni na ich wykonanie. Koszt inwestycji to ponad 730 tys. zł.

Realizacja projektu rozpoczęła się w 2013 roku w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Do wykonania zostanie jeszcze ostatni odcinek „L” – wzdłuż linii tramwajowej prowadzącej od ul. Jana Pawła II do ul. Piaśnickiej. Zostanie on wykonany równocześnie z remontem tego odcinka trasy tramwajowej.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl