Nowe połączenia Ryanaira z Ławicy

Od sezonu Zima 2019/2020 Ryanair zbazuje w Poznaniu drugi samolot i uruchomi 6 nowych tras do Budapesztu, Cork, Charkowa, Odessy, Paryża Beauvais oraz Sztokholmu Skavsta

Na początku już w lipcu zostanie uruchomione połączenie wakacyjne do Kawali w Grecji. Latać na tym kierunku będzie można do września. Loty do Kawali, będą się odbywały raz w tygodniu, w środy.

Cztery inne połączenia mają być obsługiwane z Poznania po dwa razy w tygodniu. Zostaną uruchomione w listopadzie, gdy zacznie obowiązywać zimowy rozkład lotów. Do Budapesztu polecimy w poniedziałek i piątek, do Charkowa w czwartek i niedzielę, do Odessy w sobotę i środę, do Paryż Beauvais w czwartek i niedzielę.

– Cieszymy się bardzo, iż od sezonu zima 2019/2020 w naszej bazie w Poznaniu znajdą się 2 samoloty. Dzięki temu
zaoferujemy w Poznaniu 17 tras (w tym 6 nowych) i obsłużymy 800.000 pasażerów rocznie, nadal przyczyniając się do rozwoju ruchu lotniczego, turystyki oraz miejsc pracy. Z okazji ogłoszenia nowego rozkładu lotów wprowadzamy do sprzedaży bilety, na podróż do mają 2019 roku już od 39 zł. Rezerwacji lotów w promocyjnych cenach można dokonać jedynie na Ryanair.com tylko do piątku 5 kwietnia do północy. Aby zdążyć z rezerwacją najlepiej wejść na Ryanair.com już teraz — mówi Michael O’Leary prezes Zarządu Ryanair.

Dzisiejsza konferencja zapowiadająca nowe połączenia oraz zbazowanie drugiego samolotu pokazują, że Poznań staje się raz bardziej istotnym partnerem linii Ryanair. Jesteśmy przekonani, że nowe kierunki, które właśnie wystartowały w sezonie lato 2019 do Zadaru, Cork, Sztokholmu Skavsta, Rzymu Ciampino oraz ogłoszona właśnie na szczyt sezonu letniego Kavala, a także te zapowiedziane na sezon zima 2019/2020 do Budapesztu, Paryża Beauvais, Charkowa i Odessy spełnią stale rosnące oczekiwania pasażerów naszego regionu — mówi Mariusz Wiatrowski, prezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań–Ławica Sp. z o.o.

Tani irlandzki przewoźnik szacuje, że ruch lotniczy Ryanair w Poznaniu wzrośnie o 15%, a z usług przewoźnika skorzysta 800.000 pasażerów rocznie. W systemie rezerwacyjnym Ryanair można już naleźć nowe połączenia z Poznania.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl