Materiał partnera

Nowe mieszkania Poznań — jakie mieszkania cieszą się największą popularnością w Poznaniu?

To nie sekret, że na rynku nieruchomości w Poznaniu największe zainteresowanie budzą mieszkania z dwoma i trzema pokojami. To właśnie tego rodzaju lokale są najczęściej wybierane, głównie ze względu na przystępną cenę. Niemniej jednak nie wszystkie mieszkania są sobie równe. Oprócz ceny istotne są również standard wykończenia, lokalizacja oraz dodatkowe udogodnienia. Jak wygląda aktualnie oferta nowych mieszkań w Poznaniu? Jakie typy mieszkań są najbardziej popularne? Na co zwrócić uwagę przy wyborze inwestycji?

Nowe mieszkania Poznań — jakie są najpopularniejsze?

Rynek pierwotny w Poznaniu jest w czołówce, jeśli chodzi o zróżnicowanie i liczebność oferty mieszkaniowej w porównaniu z innymi dużymi miastami. Oznacza to, że mamy szeroki wybór, chociaż nie zawsze znajdziemy idealną ofertę dopasowaną do naszych potrzeb. Na rynku jednak można znaleźć kilka inwestycji oferujących kompaktowe i funkcjonalne układy, które zaspokoją gusta nawet najbardziej wymagających klientów.

Według danych portalu rynekpierwotny.pl, obecnie na rynku nowych mieszkań w Poznaniu dostępnych jest łącznie 5,3 tysiąca ofert. Kawalerki stanowią 17% ogólnej oferty, mieszkania dwupokojowe (38%), trzypokojowe (33%), czteropokojowe (11%), pięciopokojowe — mniej niż 1%.

Ciekawym jest fakt, że mieszkania dwupokojowe zaczynają się już od 30 m2 jednak te o powierzchni 30-36 m2 stanowią zaledwie 1,9% całkowitej oferty. Natomiast metraż mieszkań trzypokojowych na poznańskim rynku rozpoczyna się od 38 m2, ale te o powierzchni 38-47 m2 to jedynie 0,9% wszystkich ofert.

Analizując ofertę na rynku pierwotnym w Poznaniu, można zauważyć, że najbardziej pożądanymi mieszkaniami są obecnie te dwu- i trzypokojowe, zwłaszcza o mniejszej powierzchni. Takie lokale cieszą się dużym zainteresowaniem, zarówno na własne potrzeby, jak i w celach inwestycyjnych.

Nowe mieszkania Poznań — co oferują deweloperzy?

– Aktualnie w Poznaniu prowadzimy trzy inwestycje, ale za sobą mamy już zrealizowanych pięć innych projektów w tym mieście. Znamy potrzeby mieszkańców i tworzymy ofertę jak najbardziej dopasowaną do potrzeb rynku. Nasze 2-pokojowe mieszkania zaczynają się od 31 m2, natomiast 3-pokojowe lokale oferujemy już od 47 m2. Ważnym aspektem jest także tempo realizacji inwestycji, by mieszkańcy po zakupie mogli niezwłocznie zamieszkać w zakupionym lokalu. Tak się składa, że jeszcze w trzecim kwartale tego roku planujemy zakończyć prace budowlane dwóch budynków na Murapol Osiedlu Verde przy ul. Wagrowskiej na Starołęce – mówi Marcin Marszałek, kierownik działu sprzedaży Grupy Murapol w Poznaniu.

Deweloper podkreśla, że lokalizacje inwestycji mieszkaniowych są starannie wybierane, uwzględniając dostępność do infrastruktury handlowo-usługowej i komunikacyjnej oraz cieszące się uznaniem mieszkańców.

Nowe mieszkania deweloperskie Poznań — jaką inwestycję wybrać?

Murapol Havelia to najnowsza inwestycja w portfolio dewelopera w Poznaniu. To nowoczesne osiedle znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Naramowickiej i Ziarnistej na Starych Winogradach, zaledwie 10 minut drogi od Starego Miasta. Szybko można stąd również dotrzeć do największego miejskiego parku, czyli Parku Cytadela. Funkcjonalne układy mieszkań gwarantują komfort zarówno dla rodzin z dziećmi, par, jak i singli, ze względu na zróżnicowaną ofertę kawalerek, mieszkań dwu-, trzy- oraz czteropokojowych.

Murapol Zielony Żurawiniec powstaje nieco dalej, przy ulicy Sielawy na Naramowicach, ale nadal zapewnia świetne połączenie z centrum Poznania, dzięki pobliskiej linii tramwajowej i węzłowi komunikacyjnemu. To przestronne osiedle charakteryzuje się kameralną i niską zabudową oraz dużą przestrzenią między budynkami, co zapewnia wysoki komfort i odpoczynek od miejskiego zgiełku. Ponadto w sąsiedztwie inwestycji znajdują się rozległe nadwarciańskie tereny spacerowe.

Murapol Osiedle Verde to wspomniana już inwestycja przy ulicy Wagrowskiej na Starołęce, składająca się z trzech budynków, z których dwa powinny zostać oddane do użytkowania za kilka miesięcy. Mieszkania w tym projekcie są zaprojektowane w sposób kompaktowy, wykorzystując w pełni dostępną powierzchnię i minimalizując korytarze oraz przedpokoje, aby maksymalnie zagospodarować przestrzeń. Osiedle zapewnia również świetne połączenie z centrum miasta.

Warto dodać, że Grupa Murapol realizuje inwestycje o podwyższonym standardzie. Mieszkania są wyposażone w pakiet antysmogowy, zapewniający świeże powietrze wolne od alergenów, pyłków roślin i owadów. Home Management System umożliwia korzystanie z najnowocześniejszych urządzeń smart home, takich jak sterowanie ogrzewaniem, zaworami wody czy oświetleniem za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Zadbano również o wysoki standard części wspólnych. Klatki schodowe i korytarze są wykończone trwałymi płytkami gresowymi, dekoracyjnymi panelami meblowymi i energooszczędną oprawą oświetleniową LED. W holach wejściowych znajdują się duże lustra i estetyczne skrzynki pocztowe.

Na terenie inwestycji zostały również zaprojektowane stacje ładowania pojazdów elektrycznych, a w Murapol Havelia nawet panele fotowoltaiczne, aby dodatkowo ograniczyć zużycie energii i koszty utrzymania budynków.

Materiał Partnera
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl