Nowe komunalki na Strzeszynie

Na Strzeszynie oddano do użytku nowe mieszkania komunalne. Przy ul. Lirycznej powstało 8 dwupiętrowych budynków, w których mieści się 120 mieszkań.

Na nowym osiedlu najwięcej jest lokali 2-pokojowych – aż 72. Poza tym do dyspozycji poznaniaków jest 32 kawalerek oraz 16 mieszkań 3-pokojowych. Największe „M” ma 65,7 m2, najmniejsze – 31 m2. Aż 24 lokale przystosowane zostały do potrzeb osób niepełnosprawnych. Koszt nowego osiedla to prawie 19,5 milionów złotych.

źródło : UMP

Do końca roku zakończy się kolejna inwestycja mieszkaniowa w Poznaniu. Jesienią do nowo budowanych lokali socjalnych na Darzyborze wprowadzi się 50 poznańskich rodzin o niskich dochodach. W 6 parterowych budynkach zaprojektowano 50 lokali o powierzchni od 27 do 49 m2. Rozbudowa osiedla socjalnego przy ul. Darzyborskiej, jest częścią dużego projektu budowy komunalnych bloków w tej części miasta.

źródło : UMP

Natomiast jeszcze w tym roku ruszy pierwszy etap budowy osiedla przy ul. Opolskiej (prawie 300 mieszkań) oraz budowa na Piątkowie (55 mieszkań). ZKZL dysponuje już także pozwoleniem na budowę nowych domów komunalnych na Darzyborze (ponad 250 mieszkań).

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl