Nowe boisko w Poznaniu. „Symbol pomocy i integracji międzynarodowej”

W sobotę, 16 września w Poznaniu, przy siedzibie Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka oficjalnie otwarto nowe boisko im. Tomasza Sadowskiego. To nie tylko miejsce dla sportu, ale przede wszystkim symbol jednoczenia różnych środowisk i kultur oraz wsparcia dla potrzebujących.

Nowe boisko. Sport i integracja na ul. Świętego Wincentego

W Poznaniu, przy ul. Świętego Wincentego 6/9 o godzinie 10 odbyło się uroczyste otwarcie boiska im. Tomasza Sadowskiego. Wydarzenie promuje nie tylko sport, ale także integrację społeczności oraz wsparcie dla Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka. Głównym punktem programu jest turniej „Solidarni z Ukrainą”. Drużyna „Barki” zmierzy się w krótkich, 10-minutowych meczach z zespołami darczyńców. Jednak to nie tylko sportowe emocje czekają na uczestników tego wydarzenia.

Muzyka, warsztaty i wsparcie społeczne

Podczas otwarcia boiska odbył się również koncert muzyki ukraińskiej, przygotowany przez osoby z Ukrainy, które na co dzień korzystają z pomocy Fundacji Barka. Zaplanowano także warsztaty, pokazy oraz stoiska przygotowane przez przedsiębiorstwa społeczne, które wspiera „Barka”. To doskonała okazja, by poznać różnorodność kultur i talentów obecnych w Poznaniu.

Żywa pamięć o Tomaszu Sadowskim

Boisko im. Tomasza Sadowskiego to nie tylko miejsce do gry. To także „żywy pomnik” dla zmarłego w 2019 roku Tomasza Sadowskiego, założyciela Fundacji Barka. To osoba uhonorowana m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski i tytułami „Zasłużony dla Miasta Poznania” oraz „Wielkopolanin Roku”.

Dzięki zaangażowaniu sponsorów, prywatnych darczyńców i fundacji samo boisko stało się rzeczywistością. Będzie ono służyć nie tylko uczestnikom wydarzeń organizowanych przez „Barkę”, ale także mieszkańcom okolicznych dzielnic oraz wszystkim potrzebującym wsparcia.

Fundacja Barka od lat działa na rzecz grup marginalizowanych, i to nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Jej działalność obejmuje programy pomocy wzajemnej, edukacji oraz rozwijanie przedsiębiorczości w społeczeństwach obywatelskich. To także działalność doceniana na arenie międzynarodowej. „Barka” zdobyła wiele prestiżowych nagród i wyróżnień za swoją pracę.

Czytaj także: Warta Poznań uruchomiła specjalną akcję w sprawie stadionu w Poznaniu

Źródło: Fundacja Barka

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl