Warta Poznań uruchomiła specjalną akcję w sprawie stadionu w Poznaniu

Warta Poznań postanowiła zapytać poznaniaków, czy chcieliby, żeby grała w Poznaniu. Klub uruchomił specjalną stronę internetową, na której zbiera głosy mieszkańców i opisuję, czym miałby być jej stadion.

Warta Poznań walczy o stadion

Warta znana jest już z walki do ostatniej sekundy na boisku, teraz przeszła do intensywnej walki o nowy stadion. Klub uruchomił specjalna stronę TUTAJ na której prowadzi głosowanie dotyczące rozgrywania meczów w Pozananiu.

Strona poza tym, że zbiera głosy poparcia dla obiektu Zielonych w samym Poznaniu, opisuje też walory zaprojektowanego obiektu dla Warty. Stadion ma być ekologiczny. Nie ma to jednak oznaczać, tylko, że zużywać będzie mniej wody czy prądu. Znaleźć ma się w nim Centrum Inicjatyw Ekologicznych (w końcu, to – Zieloni) byłby to też jedyny stadion z pasieką na trybunie, zieloną ścianą i ogrodem na dachu.

hotel dla psów w Poznaniu

Do powstania stadionu Warty Poznań, brakuje natomiast jedynie – pieniędzy. Warta jest prywatnym klubem i nie przekonała jak dotąd miasta, by dofinansował budowę jej obiektu. Całości kosztu nie zamierza pokryć też rząd. Jako pewne narzędzie wsparcia swojej narracji, o potrzebie budowy stadionu dla prywatnego klubu z pieniędzy publcznych – Warta uruchomiła właśnie akcję – Stadion otWarty. Jak pisze o swojej inicjatywie klub – Akcja Stadion otWarty to nie tylko inicjatywa klubu, ale przede wszystkim próba nawiązania dialogu z mieszkańcami Poznania. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji, wyrażenia swojego zdania i wspólnego tworzenia przyszłości Warty Poznań.

Czytaj także: Wiemy, kiedy tramwaj z Naramowic pojedzie do Garbar | wPoznaniu.pl

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl