Nowa usługa dla mieszkańców Poznania

Wkrótce mieszkańcy Poznania zyskają możliwość skorzystania z nowej usługi. Dzięki tej funkcji będzie można dokonywać płatności, takich jak podatek od nieruchomości czy opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Od przyszłego roku mieszkańcy Poznania będą mieli dostęp do nowych usług w aplikacji mObywatel. Osoby korzystające z tej aplikacji będą mogły opłacać podatek od nieruchomości oraz opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Aby skorzystać z tej funkcji, wystarczy zalogować się do aplikacji mObywatel, przejść do zakładki „ePłatności”, wybrać odpowiednią należność, a następnie uregulować płatność za pomocą systemu BLIK. Po zatwierdzeniu płatności użytkownik otrzyma potwierdzenie wpłaty.

Już w grudniu mieszkańcy będą mogli sprawdzić swoje zaległości finansowe, takie jak podatek od nieruchomości i opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi, korzystając z funkcji mObywatel.

zdjęcie poglądowe/źródło : pixabay

W celu uregulowania zaległości, konieczne będzie dokonanie opłaty na odpowiednie konto, uwzględniając należne odsetki za zwłokę. W przypadku pytań mieszkańcy mogą skorzystać z infolinii Poznań Kontakt pod numerem telefonu 61 646 33 44. Funkcja ePłatności w aplikacji mObywatel ma ułatwić regulację rozliczeń z Miastem.

-Na projekt uzyskano dotację Ministerstwa wskazującą termin rozpoczęcia integracji baz miejskich z aplikacją mObywatel – poinformowało miasto Poznań.

Czytaj także: Wyjątkowy, darmowy koncert w Poznaniu

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl