Nowa premiera w Teatrze Muzycznym. Dla niewidzialnych ludzi

To za każdym razem wyczekiwana przez poznańskich melomanów chwila. Mowa o premierze w poznańskim Teatrze Muzycznym. Ten właśnie ogłosił tytuł nowego spektaklu, który trafi na afisz. Kiedy ruszy sprzedaż biletów?

Bilety do poznańskiego Teatru Muzycznego poznańscy melomani i teatromani w ostatnich latach niemal wyrywają sobie z rąk. Właśnie dlatego tak wyczekiwana jest każda premiera. Dziś ogłoszono, że 7 września 2024 r. poznańscy artyści po raz pierwszy w Polsce wystawią amerykański musical „Drogi Evanie Hansenie”. Co ciekawe, mimo że znana jest już data premiery, to jeszcze nie znamy odtwórców głównych ról. Ci wyłonieni zostaną dopiero podczas zaplanowanego na 11 marca castingu.

– Sięgamy po nowy, znakomity musical poruszający niezwykle ważne tematy zdrowia psychicznego młodych ludzi. Mam poczucie, że ten tytuł ma szczególny wymiar społeczny. Chcemy, by stał się okazją do podjęcia tematów depresji i alienacji młodzieży we współczesnym świecie zdominowanym przez media społecznościowe, a także wsparcia rodziców, którzy często pozostają bezradni wobec tych wyzwań. Przy samej produkcji chcemy zaangażować jak najwięcej młodych osób, bo to spektakl o nich i przede wszystkim dla nich – mówi Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu.

„Drogi Evanie Hansenie” to historia dedykowana szczególnie młodzieży i przez nią odbierana wyjątkowo żywiołowo. To rzecz o ludziach, którzy czują się niewidzialni. Głównym bohaterem jest 17-letni Evan, który cierpi z powodu fobii społecznej. W wyjściu z niej pomaga mu terapeuta, który zaleca by młody chłopak zaczął pisać do siebie listy. Jeden z nich wpada w ręce znajomego z klasy – Connora. Ten popełnia samobójstwo. Co pchnęło go ku tak dramatycznej decyzji? Nie zdradzamy.

Bilety na spektakl trafią do sprzedaży już wiosną. Dokładnie kiedy? O tym teatr w pierwszej kolejności poinformuje w swoim newsletterze. Warto więc go zasubskrybować i w ten sposób zwiększyć swoje szanse na zdobycie biletu.

Na deski Teatru Muzycznego amerykański musical przeniesie Paweł Szkotak. Kierownikiem muzycznym jest Radosław Mateja, choreografię przygotowuje Karol Drozd, a scenografię i kostiumy – Natalia Kitamikado. Spektakl dopełniają światła Pauliny Góral oraz projekcje Karoliny Jacewicz i Mateusza Kokota, a reżyserem dźwięku jest Tomasz Zajma.

Musical „Dear Evan Hansen” miał premierę w lipcu 2015 roku w Waszyngtonie i błyskawicznie stał się przebojem wśród młodych ludzi. Muzykę i słowa napisali Benj Pasek i Justin Paul autorzy „La La Land” oraz The Greatest Showman”, a scenariusz Steven Levenson. Spektakl zdobył sześć statuetek Tony, w tym za najlepszy musical i najlepszą muzykę oryginalną.

Zobacz też: Męskie Granie 2024. Poznań nie na początku ani na końcu rozpiski

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl