Męskie Granie 2024. Poznań nie na początku ani na końcu rozpiski

Poznaliśmy pierwsze szczegóły 15. edycji Męskiego Grania. Największej festiwalowej trasy muzycznej w Polsce. Tym razem zespół Żywiec przygotował szereg niespodzianek dla fanów projektu. Co ciekawe, w tym roku Męskie Granie nie rozpocznie się w Poznaniu, ani nie zakończy w Żywcu.

15. edycja Męskiego Grania rozpocznie się 28-29 czerwca w Żywcu, miejscu narodzin festiwalu. To powrót do korzeni, podczas którego fani będą mieli okazję zobaczyć tegoroczną Orkiestrę MG oraz skład z 2023 roku, który z przyczyn pogodowych nie zagrał finałowego koncertu.

Poznań z pewnością stanie się epicentrum muzycznych emocji od 26 do 27 lipca, kiedy Męskie Granie zawita tradycyjnie do Parku Cytadela. Szczególnym akcentem tej edycji będzie wielki finał, który odbędzie się w tym roku 23-24 sierpnia w Warszawie, w Forcie Wola na Letniej Strefie Progresji. To tam zakończy się muzyczna podróż Męskiego Grania 2024.

Jubileuszowa edycja

Organizatorzy 15. edycji Męskiego Grania obiecują niezapomniane przeżycia. Na scenie pojawią się wszyscy najważniejsi polscy artyści, zarówno ci z długą historią, jak i obiecujący muzycy. Fani mogą spodziewać się również licznych niespodzianek przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Oprócz koncertów w piątki i soboty fani mogą spodziewać się dodatkowych atrakcji, które zostaną ogłoszone w najbliższych miesiącach. Sobota zarezerwowana będzie dla tegorocznej Orkiestry Męskiego Grania, natomiast piątek zaskoczy wybranymi składami orkiestr z poprzednich lat. W wielkim finale w Warszawie piątkowy wieczór pozwoli na spotkanie z Orkiestrą Orkiestr, wykonującą hymny Męskiego Grania z lat 2010-2023.

Przedsprzedaż biletów:

Przedsprzedaż biletów dla posiadaczy Allegro Smart! rozpocznie się 6 lutego, a dla pozostałych 7 lutego. Allegro Smart! to usługa umożliwiająca korzystanie z nielimitowanych dostaw oraz dostęp do specjalnych okazji czy przedsprzedaży.

Dla pozostałych fanów otwarta przedsprzedaż biletów rozpocznie się 7 lutego o 12 na platformie eBilet.pl.

Zakup biletów, zarówno 6, jak i 7 lutego będzie możliwy wyłącznie za pomocą BLIKA – oficjalnego partnera trasy. Do zapłaty wystarczy telefon z aplikacją mobilną jednego z 18 banków obsługujących tę usługę.

Bilety jednodniowe dostępne będą w cenie 249 zł, natomiast karnety dwudniowe w cenie 449 zł. Cena nie obejmuje opłaty serwisowej eBilet.

Podsumowanie trasy Męskie Granie 2024:

15. edycja Męskiego Grania odwiedzi następujące miasta:

  • 28-29 czerwca – Żywiec, Amfiteatr Pod Grojcem
  • 12-13 lipca – Szczecin, EPSD Aeroklub Szczeciński
  • 19-20 lipca – Gdańsk, Polsat Plus Arena
  • 26-27 lipca – Poznań, Park Cytadela
  • 2-3 sierpnia – Wrocław, Pola Marsowe
  • 9-10 sierpnia – Kraków, Muzeum Lotnictwa
  • 23-24 sierpnia – Warszawa, Fort Wola – Letnia Strefa Progresji

Czytaj też: „Uznano nas za najlepszy teatr dramatyczny w Polsce”. Stary dyrektor, nowe plany [WYWIAD]

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl